Multisportowy smartwatch

Huawei zaprezentował w Paryżu nowy zegarek Huawei Watch GT Active – multisportowy smartwatch przygotowany specjalnie dla ludzi aktywnych sportowo. Zegarek w połączeniu z aplikacjami i akcesoriami Huawei pozwala cieszyć się ekosystemem, który umożliwia bardziej kompleksowe monitorowanie i budowanie sportowej formy. Huawei Watch GT Active działa na jednym ładowaniu baterii do 2 tygodni, a przy aktywnych funkcjach sportowych do 22 godzin. Smartwatch funkcjonuje w oparciu o potrójny system satelitarny, dzięki czemu geolokalizacja i mierzenie trajektorii ruchu jest dokładniejsze, a rejestrowane tempo aktywności bliższe rzeczywistemu.

Z myślą o miłośnikach sportu

Huawei Watch GT Active został zaprojektowany z myślą o miłośnikach różnych dyscyplin: biegania, jazdy na rowerze, pływania, triatlonu, górskich wypraw, ale też treningów wykonywanych w zamkniętych pomieszczeniach. Zegarek Huawei rejestruje w czasie rzeczywistym szereg niezbędnych parametrów takich, jak dystans, tempo, tętno oraz spalone kalorie. Zainstalowany w zegarku żyroskop i barometr wskaże użytkownikowi nie tylko wysokość na jakiej się znajduje, pomoże także prognozować zmiany pogody. Smartwatch jest wodoodporny. Wytrzymuje zanurzenie do głębokości 50 metrów.

Huawei Watch GT Active dostarcza spersonalizowane plany treningowe. Użytkownik może również skorzystać z trybu triatlonu, który obsługuje pływanie, jazdę na rowerze i bieganie, zapewniając możliwość rejestrowania kompletnych danych treningu, w tym zmianę rodzaju aktywności.

 

Tętno pod kontrolą i inteligentne statystyki snu

Huawei Watch GT Active może stale monitorować tętno. Pomaga w tym samouczący się algorytm, który wykorzystuje technologia monitorowania tętna HUAWEI TruSeen™ 3.0. Jeśli zegarek wykryje zaburzenia tętna, zawibruje, aby ostrzec użytkownika. Jednocześnie zsynchronizuje dane z smartfonem oraz aplikacją Huawei Health.

Huawei Watch GT Active wykorzystuje technologię monitorowania snu Huawei TruSleep™ 2.0 – stworzoną we współpracy z Harvard Medical School CDB Center. Pozwala ona na dokładne monitorowanie czasu snu oraz identyfikowanie wskaźników (głęboki sen, lekki sen). Smartwatch identyfikuje typowe problemy związane ze snem i dostarcza ponad 200 potencjalnych sugestii, które pomogą użytkownikowi lepiej spać. Po ustawieniu inteligentnego budzika Huawei Watch GT Active monitoruje fazę snu użytkownika. Jeśli użytkownik pozostaje w stanie głębokiego snu, smartwatch nie włącza głośnego alarmu, lecz zaczyna cicho i delikatnie wibrować, aby wybudzenie było łagodniejsze, a samopoczucie osoby wybudzonej lepsze.

Ekosystem dla zorientowanych na (sportowy) sukces

Huawei Watch GT Active współpracuje z bezpłatną aplikacją Huawei Health (dostępną w systemie Android), która oferuje wiele dodatkowych możliwości. Nie tylko gromadzi i wyświetla dane rejestrowane na bieżąco przez smartwatch, ale też umożliwia tworzenie i monitorowanie zaawansowanych planów treningowych.

Aplikacja Huawei Health współpracuje z innymi urządzeniami Huawei, np. inteligentną wagą Huawei Smart Scale. Waga mierzy dziewięć wskaźników m.in. masę mięśni i tkankę tłuszczową. Dzięki temu Huawei Health może wyświetlać w jednej linii szereg powiązanych ze sobą parametrów: pokonany dystans, spalone kalorie, tętno, rodzaj i intensywność ćwiczeń, jakość snu oraz zmieniającą się wagę. Jednocześnie każdy parametr może być analizowany w różnych jednostkach czasu: godziny, dnia, tygodnia, miesiąca oraz roku. Tak dokładna i kompleksowa wiedza umożliwia wychwycenie współzależności i budowanie coraz lepszych planów ćwiczeń. Platforma umożliwia również dzielenie się wybranymi widokami danych na twoich profilach społecznościowych

Dodatkowe informacje o produkcie:

• Huawei Watch GT Active rejestruje trajektorię ruchu na lądzie i w wodzie wykorzystując do tego sygnał z kilku satelitów. Smartwatch wspierany jest przez amerykański system satelitarny GPS, rosyjski GLONASS, chiński BEIDOU-4 oraz europejski GALILEO. Dzięki temu geolokalizacja i mierzenie trajektorii ruchu jest dokładniejsze i szybsze.

• Bateria w Huawei Watch GT Active ma pojemność 420 mAh i przy wykorzystaniu GPS może działać nawet do 22 godzin. Gdy smartwatch przechodzi w stan spoczynku, automatycznie włącza się tryb oszczędzania energii – bez aktywowania sportowych funkcji zegarek może pracować na jednym ładowaniu baterii nawet dwa tygodnie.

• Ekran smartwatcha jest dotykowy. Zastosowanie technologii AMOLED i kontrastujących ze sobą kolorów sprawia, że dane wyświetlane na tarczy o średnicy 454 mm są duże i czytelne. Za sprawą rozwiązania ALS ekran automatycznie dostosowuje swoją jasność do warunków pogodowych i pory dnia.

• Wysokość ramy, która okala tarczę smartwatcha wynosi zaledwie 10,6 mm. Jednocześnie obudowa oparta na ceramicznej konstrukcji z elementami tytanowej stali nierdzewnej jest lekka, wytrzymała i niełatwa do zarysowania.

• Komfort użytkowania podnosi elastyczny pasek. Wykonany z syntetycznego kauczuku pozostaje odporny na ciepło, olej i korozję, a jednocześnie nie podrażnia skóry. System QuickFit umożliwia szybką i łatwą wymianę paska bez użycia narzędzi.

• Istnieje możliwości dobrania do paska różnych tarczy – Huawei oferuje kilkanaście wariantów. Jedne mają charakter sportowy, inne – klasyczny. To sprawia, że Huawei Watch GT Active może być idealnym dodatkiem nawet do garnituru tuż po zakończonym treningu.

Więcej na https://consumer.huawei.com/pl/

Źródło: materiały prasowe Huawei

- REKLAMA -