Były Orliki, pora na Delfinki?

Spółka Moris Polska podpisała umowę z władzami Gminy Żmigród na realizację inwestycji obejmującej budowę przyszkolnego czterotorowego basenu krytego „Śląski Delfinek”. Wykonawca jest również odpowiedzialny za rozbudowę szkoły o 10 sal lekcyjnych oraz zagospodarowanie terenu wraz z robotami drogowymi. Były Orliki, przyszła pora na Delfinki?

Projektuj i buduj

Umowa dotyczy Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie. – To największa w historii Żmigrodu inwestycja. Jej wartość wynosi 18,9 mln zł. Realizacja odbędzie się w trybie »projektuj i buduj«. Całość oddamy inwestorowi w formule pod klucz. Nasz projekt żmigrodzki będzie gotowy w ciągu pięciu miesięcy, po czym natychmiast przystąpimy do budowy. Oddanie całości inwestycji, wraz z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie będzie miało miejsce we wrześniu 2023 roku – mówi Piotr Królikiewicz, dyrektor ds. inwestycji Moris Polska.

W ramach inwestycji szkoła, ale także społeczność miasta, zyska czterotorowy kryty basen pływacki. Oprócz tego do dyspozycji będzie brodzik z atrakcjami dla dzieci niepływających, basen rekreacyjny i strefa spa funkcjonalnie powiązaną z halą basenową. Sama natomiast szkoła zyska 10 nowych sal lekcyjnych (dla klas I-III), salę do ćwiczeń, świetlicę, pokój nauczycielski i strefę zaplecza sanitarnego.

Źródło: materiały prasowe
Przeczytaj też Nowa hala sportowa w Gryfinie

- REKLAMA -