Wzorcownia Ruchu, czyli wyjątkowe miejsce na sportowej mapie Polski

Otwarta w minioną sobotę WZORCOWNIA RUCHU – Centrum Regeneracji i Kształtowania postawy jest wyjątkowym punktem na sportowej mapie Polski. Na powierzchni ponad 10 000 m kw. tradycyjne metody treningu łączą się z nowoczesną technologią. Jest to jedno z pierwszych miejsc w Polsce, gdzie można wypróbować m.in. BIOCIRCUIT™.

Budowa Wzorcowni Ruchu trwała blisko dwa lata. Usytuowany w malowniczym otoczeniu Świlczy obiekt jest prawdziwą perełką dla miłośników sportu, którzy na jego terenie mogą kompleksowo zadbać o formę.

Wzorcownia Ruchu – wielkie otwarcie WR Sport

– Takiego obiektu jeszcze nie było w Polsce – mówi Łukasz Krasowski, dyrektor generalny Wzorcowni Ruchu. – WR Sport to miejsce, gdzie sport spotyka się z relaksem i profesjonalizmem. Miejsce, gdzie każdy krok, każdy skok i każda minuta są inwestycją w Twoją przyszłość.

Na 10.000 m kw. pomieszczono zadaszoną halę sportową z trzema trawiastymi boiskami, halę do gier zespołowych, korty do gry w squasha oraz ścianki wspinaczkowe. O regenerację można zadbać w strefie Aqua&SPA oraz w gabinetach fizjoterapeutycznych. Infrastrukturę kompleksu uzupełnia restauracja, sale konferencyjne oraz hotel.

Nowoczesny trening obwodowy BIOCIRCUIT™

Obok tradycyjnych form treningu, w tym siłowni, Wzorcownia Ruchu proponuje także strefę VR (Virtual Reality) oraz najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie treningu funkcjonalnego oparte na technologii BIOCIRCUIT™ Technogym.

BIOCIRCUIT™ to pierwszy system treningowy oferujący spersonalizowany trening. Pomaga  on użytkownikom, w krótkim czasie oraz w bezpieczny, ukierunkowany i skuteczny sposób, osiągnąć cele fitness.

Trening BIOCIRCUIT™ można rozpocząć w dowolnym momencie. Użytkownik zaczyna od wskazanej stacji. Następnie wirtualny trener prowadzi go przez kolejne ćwiczenia, zaś sprzęt w automatyczny sposób dopasuje się do użytkownika zarówno pod względem wysokości siedziska, jak i zakresu ruchów. Na każdej stacji użytkownicy zastają już skonfigurowany sprzęt i mogą po prostu rozpocząć ćwiczenia bez konieczności logowania. Na koniec treningu otrzymują raport zawierający informacje o aktywności i podsumowujący postępy.

Kosmiczna technologia na usługach sportu

Biocircuit™ opiera się na technologii BIODRIVE™, stworzonej we współpracy  z NASA. Technologia  Biodrive™ to silnik oferujący różne profile oporu, jak również techniczne rozwiązania pozwalające uzyskać maksymalne efekty treningowe w jak najkrótszym czasie. W zależności od celu treningu mamy do wyboru różne formy oporu, co pozwala na tworzenie zróżnicowanych planów treningowych.

Zastosowana technologia pozwala na różny rodzaj treningu na jednej maszynie. Treningi charakteryzują się różnym poziomem oporu i tempa ćwiczeń, w zależności od wybranego celu. Każda osoba uczestnicząca w treningu na obwodzie Biocircuit wykonuje swój własny, ustawiony przez trenera trening.

Trening na urządzeniach Biocircuit jest w pełni bezpieczny. Potwierdzeniem tego jest możliwość progresji obciążenia o 100 gramów oraz funkcja Spotter Help, przy której silnik automatycznie wykrywa zmęczenie użytkownika i pomaga przy dokończeniu każdego powtórzenia, redukując obciążenie.

Warto podkreślić, że Biocircuit™ to system zaprojektowany w celu optymalizacji i monitorowania treningu fizycznego, zapewniając spersonalizowany i skuteczny program ćwiczeń. Technologia Biocircuit pomaga szybko i bezpiecznie osiągać cele treningowe niezależnie od stopnia zaawansowania użytkownika.

Od kilku lat obserwujemy znaczy wzrost zainteresowania nowoczesnymi koncepcjami treningowymi na rynku światowym i polskim, które są oparte na technologii. Jest to milowy krok w stronę rozwoju rynku fitness, ponieważ inwestorzy zaczynają dostrzegać nieocenioną korzyść z wykorzystywania aplikacji. Obwód Biocircuit we Wzorcowni Ruchu w Świlczy jest naszą kolejną tego typu instalacją na terenie Polski. Jest to natomiast pierwszy obwód wykorzystujący w treningu maszyny eliptyczne zamiast bieżni. Zestaw maszyn dodatkowo posiada certyfikację medyczną co świadczy o bezpieczeństwie jego użytkowania – podsumowuje Michał Ryters, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Rynku B2B.

artykuł sponsorowany

- REKLAMA -