Aktywna Trzebnica

Gmina Trzebnica otworzyła nową Strefę Aktywności Sportowej w Gminnym Parku Wodnym Trzebnica-ZRÓJ. W skład strefy wchodzą: siłownia i cross box, kompleks basenów wewnętrznych i zewnętrznych wraz ze zjeżdżalniami i saunarium oraz kręgielnia.

Siłownia wraz ze strefą cardio ma powierzchnię ponad 120 mkw. i została wyposażona w m.in. wyciąg wielofunkcyjny, poręcze, ławki, sztangi, zestawy obciążeń ogumowanych, hantle, zestawy ciężarów, bieżnie, rowery elektromagnetyczne, stepper i orbitrek.

Sala Cross Box to pomieszczenie o ponad 200 mkw. ze sprzętem takim jak Cross Rack i Power Rack, wioślarze, zestaw obciążeń – bumpery, lina Battlerope oraz lina do wspinania, gryfy zaczepowe, gumy powerband, worki do ćwiczeń o różnej wadze, zestawy ciężarów kettlebell, piłki, skakanki, kółka gimnastyczne i skrzynie do treningu funkcjonalnego.

Zarówno siłownię, jak i Cross Box wyposażył HES.

Kręgielnia wraz z pubem zajmuje obszar ponad 450 mkw., posiada 4 tory, stół bilardowy, piłkarzyki, rzutki, cymbergaj i spedball.

Od początku planowania budowy kompleksu basenów zadbałem o to, by w projekcie budynku znalazła się odpowiednia przestrzeń na kręgielnię, siłownię oraz jedyną w powiecie salę treningu siłowego typu cross. Wierzę, że w połączeniu ze strefą basenów oraz saunarium, nowa Strefa Aktywności stanie się kolejnym z ulubionych miejsc treningu, rozrywki i relaksu wszystkich mieszkańców, a także będzie jedną z wizytówek naszej gminy na zewnątrz – mówi Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima

Warto dodać, że to nie koniec niespodzianek dla mieszkańców. Już powstaje kolejny obiekt sportowo-rekreacyjny z czterema salami do squasha, salą do spinningu i salą fitness, gdzie będą się także odbywać m.in. zajęcia jogi.

- REKLAMA -