Petycja Bartosza Gibały do Premiera Rządu RP

21 marca została opublikowana nieformalna petycja zaadresowana do Premiera Rządu RP, Mateusza Morawieckiego. Bartosz Gibała, Prezes spółki Platinium Wellness, do której należą dwie sieci klubów fitness – krakowskie Fitness Platinium oraz kluby Smart Gym zlokalizowane na Śląsku – apeluje do rządu o pomoc dla przedsiębiorstw z branży fitness borykających się z kryzysem gospodarczym. Oto treść petycji.

-Z dnia na dzień przedsiębiorcy, tacy jak my, prowadzący kluby fitness, obudzili się w nowej rzeczywistości, w której nie mogą uzyskiwać przychodu z prowadzonej działalności. – mówi Bartosz Gibała. – Jednocześnie nadal jesteśmy obciążeni bardzo wysokimi kosztami z tytułu zawartych umów, w tym umów najmu, dostawy mediów, a także kosztami pracowniczymi, kredytami czy leasingami. Apelujemy o współpracę z właściwymi Ministerstwami, by wspólnymi siłami znaleźć rozwiązania mające pomóc nam w uregulowaniu nadal ponoszonych kosztów. Są one dla nas ogromnym obciążeniem – dodaje Bartosz Gibała

Wśród postulatów znalazły się m. in. wprowadzenie przez państwo rozwiązań pozwalających na umorzenie lub obniżenie kosztów ponoszonych przez przedsiębiorców z branży fitness, a należnych podmiotom samorządowym, państwowym lub prywatnym; pomoc w zakresie wypłat wynagrodzeń oraz ochrony miejsc pracy pracowników, a także wprowadzenie ulg i rekompensat dla przedsiębiorców także po wznowieniu działalności.
Pełną treść petycji dostępna jest na stronie:
https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/prezes_rady_ministra_mateusz_morawiecki_apel_do_premiera_pomozmy_firmom_zamknietym_z_powodu_koronawirusa/details/

Petycja formalna zostanie wysłana do Prezesa Rady Ministrów w kolejnych dniach.
Platinium Wellness Sp. z oo. to właściciel 19 klubów fitness w Krakowie i na Śląsku. Firma, założona w Krakowie w 2008 roku, na tę chwilę zatrudnia 500 pracowników, wykonujących swoje obowiązki zarówno w klubach fitness, jak w biurze w Krakowie. Fitness Platinium to należąca do spółki sieć klubów fitness, która posiada 11 klubów w Krakowie. Znana jest z organizacji licznych maratonów, akcji charytatywnych oraz działań proekologicznych.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -