Spółka z Grupy Benefit Systems, Fit Invest Sp. z o.o. podpisała z Platinium Wellness sp. z o.o. umowę warunkową dotyczącą zakupu 9 klubów fitness. Zgodnie z umową do sieci klubów inwestycyjnych Grupy Benefit Systems przyłączonych zostanie 5 klubów w Krakowie, i po jednym w Zabrzu, Sosnowcu, Bielsko-Białej i w Opolu. Wartość transakcji wyniesie łącznie 38,6 mln zł.

Wspomniane kluby działały dotychczas pod nazwą Fitness Platinium w Krakowie i SmartGym na Śląsku i Opolu. Od 1 października 2017 roku utworzą one odrębną sieć pod nazwą My Fitness Place (http://myfitnessplace.pl/). Nowa marka należy do Fitness Place sp. z o.o. spółki zależnej od Fit Invest Sp. z o.o. Pierwszy klub tej sieci został otwarty w Krakowie w ubiegłym miesiącu przy ulicy Osiedle na Lotnisku 3.

Dotychczasowi klienci – posiadacze karnetów będą mogli pozostać w sieci Fitness Platinium i korzystać z pozostałych klubów sieci lub podpisać nową umowę członkowską z My Fitness Place. Dodatkowo, nieograniczony dostęp do klubów utrzymają użytkownicy kart MultiSport, których w Polsce jest już 803 tysiące.

Fit Invest deklaruje, że pracownicy przejmowanych klubów mają gwarancję dalszego zatrudnienia.

Benefit Systems mówi o przyłączeniu nowych klubów do sieci inwestycyjnej, jako o  kontynuacji przyjętej strategii rozwoju firmy.

– Uruchamiając kluby pod naszą marką chcemy zapewnić odpowiednią bazę treningową dla użytkowników naszych kart sportowych – mówi Izabela Walczewska-Schneyder, prezes zarządu Fit Invest Sp. z o.o. – Wpłynie to na pewno na poprawę dostępności klubów i zwiększenie oferty aktywności sportowych w aglomeracjach krakowskiej i śląskiej. Naszym celem jest wspieranie i propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

Kilkadziesiąt klubów inwestycyjnych w największych miastach Polski posiadanych obecnie przez Benefit systems uzupełnia sieć około 4000 partnerskich obiektów sportowych, do których dostęp mają posiadacze karty MultiSport.

Po przyłączeniu nowych klubów udział Benefit Systems w lokalnym rynku fitness zarówno w Krakowie jak i na Śląsku nie przekroczy 10%.

Jako, że w dwóch latach poprzedzających transakcję obrót przejmowanych klubów nie przekroczył 10 mln euro, zgoda regulatora na transakcję nie jest wymagana.

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ