Bungee fitness to nowa forma zajęć grupowych, która powoli wkracza na polski rynek. Kilka dni temu mieliśmy okazję gościć na premierze projektu Bungee Fitness Polska, która odbyła się w warszawskim klubie Saturn Fitness. Głównym punktem programu była lekcja pokazowa z użyciem elastycznej liny bungee, w której wzięli udział instruktorzy.

Bungee Fitness Polska to projekt stworzony przez dwie miłośniczki sportu i zabawy, a także certyfikowane instruktorki sportu i fitnessu: Paulinę Sudul i Natalię Jakułę. „Podążając za światowymi trendami spotkałyśmy się za granicą na kursie nauczycielskim, żeby przetestować tę nowatorską dyscyplinę i zdobyć certyfikat nauczycielski. Byłyśmy tam jedynymi Polkami”. Dziewczyny podkreślają, że nie bez przyczyny świat zwariował na puncie bungee fitness. To niesamowity trening połączony z doskonała zabawą, czyli coś, czego większość z nas szuka z sporcie i treningu. Podczas ćwiczeń pracują wszystkie partie ciała, a szczególnie gorset mięśniowy stabilizujący kręgosłup. We wrześniu ruszyły szkolenia dla instruktorów i sprzedaż sprzętu, by każdy miał możliwość wypróbowania bungee fitness w swoim mieście.

Team

Natalia Jakuła od wielu lat jest prezenterką muzyczną i sportową, a także instruktorką i motywatorem sportowym. Z wykształcenia socjolog, menedżer sportu, instruktor fitness i bungee fitness. Po kilku latach pracy w mediach, doszła do wniosku, że spełnieniem byłoby zająć się profesjonalnie sportem, skoro uprawia go tak chętnie na co dzień i zaraża pasją innych. Ukończyła Polską Akademię Sportu, na kilku kierunkach; instruktor fitness, trener personalny i manager sportu. Po szkoleniu za granicą stała się razem z Pauliną Sudul, prekursorką Bungee Fitness w Polsce. Pracowała jako motywator sportowy w Klinice Medycyny Wellness Medicover w Warszawie, pomagając osobom otyłym rozpocząć walkę z nadwagą, a teraz jej głównym zajęciem jest projekt Bungee Fitness Polska, czyli wdrażanie bungee fitness na polski rynek.

Paulina Suduł od najmłodszych lat eksperymentowała z ruchem na różnych salach tanecznych, najbliższe jej sercu zawsze był street. Z upływem lat Paulina otworzyła się na inne style i możliwości taneczno-fitnessowe. Absolwentka artystycznego liceum we Wrocławiu o profilu tanecznym, idąc za ciosem wybrała Gdańską Akademię Wychowania Fizycznego. Ukończyła również szereg specjalistycznych szkoleń i kursów w takich szkołach jak Akademia Mistrzostwa Sportowego i Polska Akademia Sportu. W 2014 roku otworzyła swój klub fitness pod Toruniem, gdzie pomagała podopiecznym osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Przez rok szlifowała swoje umiejętności trenerskie w jednym z klubów fitness w Monachium. Teraz z dumą opowiada o współtworzeniu projektu Bungee Fitness Polska wraz z Natalia Jakułą. Ogromnie się cieszy, że może wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności, aby stworzyć autorski program treningowy przy pomocy elastycznej liny.

- REKLAMA -