Core Health & Fitness kupił Jacobs Ladder

Spółka Core Health & Fitness LLC, należąca do portfela funduszu Gainline,  ogłosiła 7 czerwca, że przejęła Jacobs Ladder. Warunki finansowe transakcji nie są znane.

Transakcja zapewni Jacobs Ladder finansowanie i dystrybucję, co pozwoli na dalszy rozwój działalności.

– Przed i po Covid, klienci komercyjni w klubach kładli lub kładą zwiększony nacisk na produkty o wysokiej intensywności. Wielu konsumentów wraca do treningów w klubach fitness, gdzie firma Core odnotowuje rekordowy roczny wzrost sprzedaży

– mówi Jason Leone, Prezes Core.

– Jest to doniosły krok dla Jacobs Ladder. Zapewnia nam wsparcie, inwestycje i dystrybucję, których potrzebujemy, aby zdecydowanie powiększyć skalę naszej działalności i przyspieszyć realizację naszej misji w branży fitness

– mówi Bob Palka, Dyrektor Generalny Jacobs.

– Współpraca z Core Health & Fitness globalnie pozwoli nam zbudować jeszcze bardziej zróżnicowany ekosystem. To kolejna ogromna korzyść z tego przejęcia. Jacobs Ladder powstał w 2004 roku. Przez ostatnie 18 lat brakowało nam partnera, który pomógłby nam skorzystać z ekonomii skali. Core nie tylko przynosi nam tę skalę właśnie, ale także kultowe marki. Cieszymy się z nowego właściciela i jesteśmy podekscytowani konsekwencjami tej transakcji nie tylko dla Jacobs Ladder, ale dla całego sektora – mówił jeszcze Bob Palka.

Harry Clouston, wiceprezes Gainline, dodał: “Jako wiodący dostawca B2B dla globalnego rynku zdrowia i fitnessu, postrzegamy Jacobs Ladder jako naturalne rozszerzenie modelu biznesowego Core.”

Współpraca rozpocznie się od wspólnego wystawienia na targach IHRSA już w tym miesiącu.

O Core Health & Fitness

Core Health & Fitness to producentem sprzętu fitness znany także dobrze na rynku polskim.  Produkty firmy Core  sprzedawane są pod markami StairMaster, Schwinn, Nautilus, Star Trac, Throwdown i Wexer. Firma Core sprzedaje swoje produkty i rozwiązania w ponad 100 krajach na całym świecie.

Źródło: opracowano na podstawie materiałów prasowych

- REKLAMA -