TECHNOGYM po raz siódmy wesprze walkę z otyłością

Już po raz siódmy, marka TECHNOGYM organizuje globalną akcję charytatywną Let’s Move for a better world, mająca na celu walkę z siedzącym trybem życia i zachęcenie ludzi do aktywności fizycznej. Akcja startuje już 16 marca 2020 r.

 

Otyłość to plaga naszych czasów
Ludzie urodzili się, aby się ruszać. Niestety, rozwój technologii i coraz większa popularność rozrywki „na kanapie” spowodowały, że ruszamy się coraz mniej. Siedzący tryb życia dotyczy nie tylko dorosłych, ale coraz częściej również dzieci. Otyłość jest wyjątkowo niebezpieczna ze względu na liczne problemy zdrowotne, które powoduje, takie jak nadciśnienie, cukrzyca, choroby serca i wiele innych. Stały wzrost otyłości w krajach rozwiniętych powoduje obecnie więcej zgonów rocznie niż niedożywienie i staje się coraz bardziej społeczną i gospodarczą epidemią.

Kampania Let’s Move for a better world
W odpowiedzi na siedzący tryb życia i rosnącą falę otyłości wśród dorosłych i dzieci, Technogym stworzył globalną akcję charytatywną Let’s Move for a better world, której celem jest zachęcenie jak największej grupy ludzi do aktywności fizycznej. Zasada działania jest bardzo prosta. Akcja jest organizowana w klubach fitness wyposażonych w sprzęt Technogym. W okresie od 16 marca do 4 kwietnia br. klubowicze logują się do aplikacji mywellness i podczas treningu zbierają ruchy czyli tzw. „MOVES”. Ruchy te są sumowane i przeliczane na nagrody rzeczowe, które następnie trafiają do wybranej przez klub organizacji walczącej z otyłością wśród dzieci lub szkoły.

Korzyści dla klubów fitness biorących udział w akcji
Oprócz oczywistych korzyści, takich jak zachęcenie ludzi do aktywności fizycznej oraz wsparcie organizacji charytatywnych, kluby fitness biorące udział w akcji zyskują wiele więcej. Akcja Let’s Move for a better world zachęca do udziału nie tylko obecnych klubowiczów klubu, ale również pomaga pozyskać nowych klientów.

Z danych, jakie udało się zebrać Technogym przez ostatnie 6 lat kampanii, wiemy, że uczestniczące w niej obiekty, odnotowują średnio 14% wzrost sprzedaży członkostw oraz 26% wzrost wizyt w klubie.  Nie bez znaczenia jest również wymiar wizerunkowy kampanii: kojarzy się ona bardzo pozytywnie, pomaga budować pozytywne relacje nie tylko z klubowiczami, ale również szerszą społecznością lokalną. Atutem kampanii jest jej uniwersalność i dostępność dla każdego: niezależnie od wieku, płci, kondycji fizycznej, predyspozycji zdrowotnych. Każdy, na miarę swoich swoich możliwości, może trenować i tym samym wesprzeć szczytny cel – czytamy w informacji prasowej.

Kampania odbywa się w tym roku już po raz siódmy. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział blisko 1500 klubów fitness na całym świecie oraz prawie 200 tysięcy użytkowników. W tym roku do akcji dołącza również Polska. Wśród klubów, które na ten moment zadeklarowały swój udział znalazły się MyFitness Place w Gliwicach, Reshape Fitness w Zabrzu, Artis Wellness Club w Warszawie oraz SL FIT z Sandomierza. Kampania będzie szeroko promowana w mediach branżowych i konsumenckich, a także w mediach społecznościowych Technogym oraz klubów biorących udział w akcji.

Cały czas jeszcze można zgłosić udział swojego klubu w akcji – w tym celu należy skontaktować się z marketingiem Technogym.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -