Nowa kryta pływalnia w Pruszkowie

Kryta pływalnia powstanie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie. Zbuduje ją na zamówienie władz Powiatu Pruszkowskiego spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska. Budowa jest współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2020.

– Do bogatego portfolio naszych dokonań na polu budownictwa sportowo-rekreacyjnego dołączamy kolejną krytą pływalnię. Na podstawie wielu naszych realizacji w tym zakresie i olbrzymiego doświadczenia, jak również wygranego przetargu, kolejne władze samorządowe zaufały naszej firmie i wynosimy z tego faktu dużą satysfakcję

– mówi Maurycy Bryła, prezes Moris Polska. 

Trwają ostatnie prace przygotowawcze do budowy. – Ponieważ mamy do czynienia z wymagającymi warunkami wodno-gruntowymi oraz bliskim sąsiedztwem innych nieruchomości, konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznych prac związanych z zabezpieczeniem i odwodnieniem wykopu – opowiada Anna Łapczyńska, kierownik kontraktu z ramienia Moris Polska.

O inwestycji

Parter obiektu zajmie hala z dwoma nieckami basenowymi. Duży basen pływacki będzie miał wymiary 25 x 21 metrów i głębokość od 1,35 do 2 m. Drugi basen będzie służył do nauki pływania i będzie miał wymiary 17 x 5 metrów a głębokości 1,3 m. Oprócz tego na parterze hali znajdą się trybuny dla 240 osób. Dwie szatnie (damska i męska) pomieszczą 160 osób.  Piwnicę obiektu zajmą pomieszczenia techniczne związane z technologią uzdatniania wody basenowej, obsługą techniczną budynku oraz podłączonymi mediami.

– Konstrukcja budynku będzie mieszana z prefabrykowanymi płytami stropowymi. Oddamy obiekt z dwoma nieckami basenowymi, sportową oraz rekreacyjną, w unikatowej technologii łączącej trwałość, estetykę i walory użytkowe. Pływalnia będzie miała pełne wyposażenie w atrakcje wodne, oprzyrządowanie do zawodów pływackich oraz niezbędne akcesoria. Obiekt będzie certyfikowany przez Polski Związek Pływacki. Dach pływalni będzie tzw. dachem zielonym. Interesująca i atrakcyjna będzie elewacja, gdyż znaczną jej część zajmą żaluzje. We wszelkich robotach budowlanych zadbaliśmy o to, aby nie dezorganizować funkcjonowania Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, na którego terenie pracujemy

– podsumowuje Anna Łapczyńska.

Stan surowy zamknięty obiekt osiągnie w I kwartale przyszłego roku, a oddanie pływalni do użytku planowane jest na wrzesień 2023 roku.

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj też Kryta pływalnia w Kostrzynie nad Odrą

- REKLAMA -