Butikowe Studio Spinning®

Pierwsze Oficjalne Centrum Spinning® powstało 27 lat temu w Santa Monica w Kalifornii. Przez lata ten pionierski program treningu na rowerach stacjonarnych rozwijał się, zdobywał nowych miłośników i kształcił instruktorów. Dzisiaj na całym świecie jest już ponad 35 000 ośrodków, a ich liczba ciągle rośnie.

Jarek Witek

Większość sal rowerowych Spinning® funkcjonuje w klubach fitness jako część szerokiej oferty zajęć grupowych. Od kilku lat możemy jednak obserwować powstające jak grzyby po deszczu butikowe studia cyclingowe. Jak podaje „Health Club Consumer Report” stworzony przez International Health, Racquet & Sportsclub Association’s, w Stanach Zjednoczonych, gdzie powstał Spinning, te małe, wyspecjalizowane w jednym rodzaju treningu studia stanowią 21 proc. rynku i eksperci branży przewidują wzrost tej liczby.
Po wielkich światowych aglomeracjach przyszedł czas na polskie miasta i co bardzo cieszy, nie tylko te największe. Na naszej krajowej mapie fitness pojawiły się nowe miejsca, które oferują nie tylko wysokiej jakości treningi prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę instruktorów, dobry sprzęt i ładne wnętrza, ale przede wszystkim kameralną i intymną atmosferę.

Fun Bike, Przemyśl


Anna Trusz i Anna Leja-Olszańska, certyfikowane instruktorki Spinning®, które w Przemyślu prowadzą swoje wyposażone w rowery SPINNER® Shift studio Fun Bike, to właśnie wyjątkowy klimat, kontakt i indywidualne podejście do klienta wymieniają jako największe zalety tego typu kameralnego miejsca. Przyjazna i luźna atmosfera powoduje, że ludzie niezależnie od wieku czy stopnia wytrenowania cieszą się przynależnością do grupy, a to, jak wiemy, jedna z podstawowych naszych potrzeb. Jak podkreślają właścicielki, doceniana jest również otwartość na potrzeby klubowiczów. Grafik zajęć jest elastyczny, zdarza się, że organizowane są dłuższe zajęcia lub sesje specjalne w dni wolne i święta. W Fun Bike ćwiczący mają przede wszystkim czuć się dobrze, bo to spycha na dalszy plan zmęczenie po nawet najbardziej intensywnym treningu.

Hot&Ride, Przemyśl


Efekt nowości przyciąga klientów, ale ich nie zatrzymuje. Butikowe studia rowerowe zaczynają z pełną energią i koncentrują się na robieniu jednej rzeczy wyjątkowo dobrze. Ale aby utrzymać dynamikę i zaangażowanie klubowiczów, potrzeba czegoś więcej. Agata Świżyńska-Szott, właścicielka innego przemyskiego klubu Spinning® – Hot&Ride, wie o tym najlepiej. Od początku funkcjonowania klubu stara się budować społeczność wokół swojej marki. Regularnie organizuje tematyczne lekcje specjalne, eventy, ale również atrakcje poza klubem, takie jak wspólne wycieczki rowerowe i pikniki rodzinne. Raz w roku w klubie odbywa się duży maraton, do prowadzenia którego zapraszani się instruktorzy z innych miast. Hot&Ride sprzedaje swoje sygnowane stroje rowerowe, bidony na wodę i T-shirty. Ćwiczący na czas treningu mogą wypożyczyć specjalne buty rowerowe, a po treningu wypić shake’a lub inne zdrowe napoje w fitbarze. Poza treningami na rowerach Spinner® w klubie odbywają się zajęcia na trampolinach oraz trening obwodowy HIIT.

Ride with Me, Busko-Zdrój


W Busku-Zdroju właścicielem studia „Ride with Me” jest Joanna Hymon, która jest także instruktorem prowadzącym zajęcia. Spinning®, jego założenia i filozofia idealnie pasują do konceptu butikowego studia, w którym ćwiczący i ich cele są w centrum zainteresowania. Wbrew powszechnie panującej opinii, Spinning® jest treningiem indywidualnym, który tylko odbywa się w grupie – dlatego jest dla wszystkich. Speriodyzowany trening, nastawiony na efektywność i rozwój, prowadzony przez profesjonalnie wykształconych trenerów, to znacznie więcej niż tylko „jazda po endorfiny”.
Joanna Hymon, miłośniczka roweru, najpierw trafiła na zajęcia jako uczestnik, potem ukończyła szkolenie podstawowe i zdobyła tytuł Certyfikowanego Instruktora Spinning. Ponieważ w Busku-Zdroju, gdzie mieszka, nie było klubu oferującego tego typu zajęcia, postanowiła stworzyć swoje własne. Dzisiaj prowadzi „Ride with Me”, robi to, co kocha, rozwija się, ciągle podnosząc swoje kwalifikacje na kursach Spinning® Continuing Education, a co najważniejsze – zarabia.

Worth It, Lębork


Podobną historię ma Teresa Kruczykowska, która swoje studio „Worth It” otworzyła w Lęborku. Niewielkie pomieszczenie, do którego wstawiła 11 rowerów SPINNER® Ride, szybko zaczęło pękać w szwach. Ogromne zainteresowanie oferowanymi zajęciami sprawiło, że Teresa nie tylko uwierzyła we własne możliwości, ale już nawet myśli o powiększeniu studia.

Na zakończenie
Butikowe studia Spinning® to miejsca tworzone z pasji. Właściciele, którzy uwierzyli w ten jedyny, oryginalny program treningowy na rowerach stacjonarnych i konsekwentnie prowadzą swoje kluby zgodnie z filozofią Spinning®, cieszą się sukcesem. Wiedzą, że ich pasja jest najlepszym sposobem na biznes.

Temat z okładki/ artykuł sponsorowany

- REKLAMA -