Polskie kluby w światowej czołówce

Group of four people, men and women, running on treadmills in modern and luminous fitness gym

27 marca zakończyło się wyzwanie Let’s Move for a Better World. Setki osób zmotywowano do treningu wykorzystując technologię i ekosystem Technogym. Klubowicze z całej Polski wspólnie zabrali 5 514 338 punktów MOVES, a tym samym znaleźli się na 14 miejscu na świecie.

W dniach 12-27 marca bywalcy siłowni we wszystkich zakątkach kuli ziemskiej połączyli swoje siły w walce o zdrowszy tryb życia oraz nagrody dla lokalnych społeczności. Każda aktywność i ruch uczestników wyzwania były przeliczane na punkty MOVES, a te zamieniane na nagrody przekazywane organizacjom non profit.

Efekt akcji był niesamowity! Do wyzwania przyłączyło się 1 576 obiektów ze 130 krajów, w których punkty zbierało 107 808 klubowiczów.  Łącznie zebrano 345 302 778 MOVES. W tym rankingu doskonale wypadła Polska z 947 klubowiczami zapisanymi do akcji, którzy wspólnie wypracowali 5 514 338 MOVES.

O zaciętości rywalizacji świadczy fakt, że pomiędzy NJN Knurów, który zdobył najwięcej punktów, a depczącym mu po piętach Studio SLFit było zaledwie 786 MOVES różnicy, co można przełożyć na 1,5 godziny intensywnego treningu. Na trzecim miejscu znalazł się kameralny klub Fit Natura w Chróścicach.

Pierwsze miejsce: NJN Knurów

Największą liczbę punktów MOVES zdobyli klubowicze z NJN Knurów. To siłownia, która poza sporą strefą kardio i treningu siłowego oferuje klientom zajęcia fitness oraz zaawansowany technologicznie trening Biocircuit i SkillX. Szybkie i bezpieczne osiąganie celów sportowych i zdrowotnych jest możliwe dzięki stosowaniu różnorodnych treningów na najwyższej jakości sprzęcie prowadzonych przez profesjonalną kadrę.

„Let’s move for a Better World pozwoliło nam jeszcze bardziej zintegrować się z klubowiczami. Motywowało do regularnych treningów. Nasi Klienci zaczęli aktywnie korzystać z aplikacji i monitorować swoje postępy. Wyzwanie zainspirowało Klubowiczów także do wypróbowania nowych form treningów np. Skillx, Biocircuit czy trening w terenie. Aktywnie walczyliśmy do ostatnich godzin wieczornych, aby osiągnąć jak najlepszy wynik i się udało” – mówi Joanna Kłosek z NJN Knurów.

Drugie miejsce: SLFit

SLFit to butikowe studio treningu w Sandomierzu wyposażone w technologię Technogym Biocircuit i SkillX. Kameralność tego miejsca stworzyła idealną przestrzeń do aktywności fizycznej i treningu lokalnej społeczności.

Wyzwanie Let’s Move For a Better World pozwoliło wzmocnić poczucie wspólnoty. Nasi klubowicze pracowali razem. Wzajemna motywacja, poczucie jedności, wspólna walka, jeden cel. SLFit zyskało stuprocentowe zaangażowanie uczestników. Klubowicze starali się wciągnąć w akcję swoich znajomych lub członków rodziny – mówi Sylwia Latkowska z SLFit. – Poprzez promowanie ruchu i zdrowego stylu życia chcemy dotrzeć do mieszkańców naszej okolicy, zwracając ich uwagę na pozytywne efekty treningu.

Trzecie miejsce: Fit Natura

Klub Fit Natura zlokalizowany jest w kilkutysięcznych Chróścicach, a jego misją jest propagowanie zdrowego i sportowego stylu życia i bycia jak najbliżej miejsca zamieszkania. Tworząc ofertę zadbano o dopasowanie jej do różnych grup wiekowych. Jak mówi managerka Fit Natura, Sandra Pawolek-Zowada, klub przede wszystkim tworzą ludzie: wspaniały zespół i Klubowicze. Stale dbamy, aby jakość usług była na najwyższym poziomie, stąd też wybór sprzętu światowej marki Technogym – dodaje Sandra Pawolek-Zowada.

Wyróżniającą cechą jest społeczność klubowa: zżyta ze sobą, wspierająca i promująca sportowy styl życia, co przekłada się na wizyty w klubie całych rodzin.

Wyzwanie Let’s Move For a Better World przede wszystkim pokazała ogromne zainteresowanie jak i zaangażowanie naszych klubowiczów. Nam jako właścicielom uświadomiło to, że nasza społeczność nie tylko trenuje dla siebie, ale również chętnie angażuje się w cele charytatywne propagując zdrowy styl życia i budując lepsze relacje społeczne – wyjaśnia Sandra Pawolek-Zowada – Akcja pozwoliła klubowi otworzyć się na nowe środowiska: biegaczy, rowerzystów czy osoby uprawiające Nordic Walking.

Z każdym rokiem do akcji Let’s Move for a Better World dołącza coraz więcej osób. Co ważne są one również coraz bardziej zaangażowane w walce o jak najlepszy wynik całego klubu, co przekłada się na atrakcyjne nagrody dla lokalnych społeczności. Tym bardziej z niecierpliwością czekamy na to co przyniesie wyzwanie w kolejnym roku. , Dokładne statystyki z 2024 można przeczytać tutaj: https://www.technogym.com/pl-PL/lets-move/

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -