Life Fitness zmienia właściciela

Jak podała w oficjalnej informacji prasowej firma Brunswick Corporation, 6 maja zapadła ostateczna decyzja o definitywnym wyjściu firmy z branży fitness. Z portfolio Brunswick Corporation znikną więc wszystkie marki z tego sektora – Life Fitness, Hammer Strength, Cybex, Indoor Cycling Group i SCIFIT – które zostaną sprzedane KPS Capital Partners za ok. 490 milionów dolarów.

“Sprzedając nasz fitness biznes będziemy mogli skupić się na naszej wyjątkowej działalności – biznesie jachtowym i motowodnym”

– powiedział m.in. David Foulkes, Brunswick Chief Executive Officer.

“Brunswick ma w swoim portfolio świetnie rozpoznawalne i cenione marki, które oferują dobre produkty i usługi dla rozwijającego się i wciąż rosnącego segmentu, jakim jest biznes jachtowy”. Warto dodać, że Brunswick odnotował w 2018 roku obroty z sektora jachtowego powyżej 4 miliardów dolarów.

Podpisanie porozumienia o sprzedaży marki Life Fitness z KPS Capital Partners jest dla niej, jak zapewniają przedstawiciele Brunswick Corporation, najlepszym wyjściem na przyszłość.
“Kiedy postanowiliśmy rozstać się z segmentem fitness, spotkało się to z dużym zainteresowaniem potencjalnych inwestorów. Wybraliśmy opcję, która ma wszelkie przesłanki ku temu, żeby odnieść sukces” – czytamy w informacji prasowej.

Zakończenie transakcji planowane jest w II kwartał br.

Źródło: opracowano na podstawie materiałów prasowych Brunswick Corporation

 

 

 

 

 

- REKLAMA -