Parasol licencyjny dla branży fitness

Łatwy dostęp do nowych technologii i internetu, a także upowszechnienie wielkoformatowych telewizorów i projektorów sprawiły, że filmy i inne utwory audiowizualne są coraz częściej wykorzystywane w przestrzeniach publicznych innych niż kino. Także w klubach fitness.

Nie wszyscy organizatorzy takich pokazów są świadomi tego, że wymagają one odpowiedniej licencji. Aby otrzymać zgodę na pokaz należy zwrócić się bezpośrednio do producenta, jego lokalnego dystrybutora lub do firmy MPLC.
MPLC to jedyny w Polsce Niezależny Podmiot Zarządzający, reprezentujący prawie tysiąc zagranicznych producentów filmowych i telewizyjnych.

Wyświetlanie filmów może odbywać się na wiele sposobów i każdy wymaga innego podejścia. Bez względu jednak na to, czy organizujemy biletowany pokaz plenerowy dla 1000 osób czy wyświetlamy programy telewizyjne w salce dla 3 osób, niezbędna jest zgoda producenta w celu legalnego przeprowadzenia pokazu. Wynika to z faktu, że odtworzenie filmu w warunkach innych niż domowe wykracza poza dozwolony użytek. Wedle ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 4 lutego 1994 roku (DzU z 2018 r. poz. 1191, z późn. zm) jest to odtworzenie publiczne, za które autorowi lub producentowi należy się wynagrodzenie.

Istnieje sposób, dzięki któremu sprawnie, bez komplikacji i niskim kosztem możemy zabezpieczyć się przed konsekwencjami naruszenia prawa autorskiego. Dzięki Parasolowi Licencyjnemu® uzyskujemy całoroczne pozwolenie na odtwarzanie utworów audiowizualnych, wprowadzonych w sposób legalny do obrotu rynkowego (DVD, Blu-Ray, VCD, streaming, sygnał telewizyjny i inne), bez względu na to, kto jest właścicielem danego nośnika.

Jednorazowa roczna opłata uzależniona jest od pojemności lokalizacji i skali działalności. Nie ma ograniczeń co do liczby i częstotliwości pokazów. Nie ma też konieczności raportowania tytułów czy prowadzenia jakiejkolwiek dokumentacji.
Licencjobiorca otrzymuje dostęp do katalogu setek tysięcy bajek, filmów 2D i 3D, seriali i koncertów, znajdujących się w repertuarze prawie tysiąca producentów filmowych i telewizyjnych. Dostępne są produkcje największych hollywoodzkich studiów takich, jak:

  • Walt Disney Pictures,
  • 20th Century Fox,
  • Warner Bros.,
  • Universal Pictures
    czy
  • Paramount Pictures i wytwórni niezależnych.

Licencja niekomercyjna, jaką jest Parasol Licencyjny, to idealne rozwiązanie dla firm, dla których odtwarzanie filmów nie stanowi głównej działalności. Umożliwia ona organizację nieodpłatnych pokazów na mniejszą skalę niż w kinach. Pozwala rozwinąć i urozmaicić ofertę miejsc związanych ze sportem i rekreacją. To alternatywa wspólnego spędzania czasu i budowania społeczności, co ma niejednokrotnie wymiar szerszy niż rozrywkowy.

Formalności

W celu uzyskania Parasola Licencyjnego® wystarczy minimum formalności: wypełnienie formularza licencyjnego i podpisanie umowy. Na koniec wystawiony zostaje certyfikat licencyjny i faktura. W szczególnych przypadkach licencja może zostać wydana na okres krótszy niż jeden rok. Krótkoterminowy Parasol Licencyjny® dotyczy specjalnych wydarzeń i jest ograniczony ramami trwania eventu. Dostępna jest również licencja komercyjna na konkretne tytuły, ale jedynie w przypadku ograniczonej liczby producentów.

Telefoniczny lub mejlowy kontakt z doradcą licencyjnym pozwoli ustalić zakres licencji w odniesieniu do planowanych działań (opcja jednorazowa lub roczna) i jej koszt. Możliwe jest również uzyskanie pomocy przy wyborze odpowiedniego repertuaru.

Więcej informacji na stronie www.mplc.pl

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -