Wodny Park Tychy świętuje i planuje rozbudowę

Wodny Park Tychy obchodzi piąte urodziny. Uroczystości z tym związane zaplanowano na 12 maja 2023 r. W obiekcie odbędą się dwa duże wydarzenia – Urodzinowe AquaParty w strefie rekreacji oraz Urodzinowa Noc Saunowa w Saunach Książęcych.

Zaplanowano m.in. konkursy z nagrodami, pokazy surfingowe, urodzinowy poczęstunek oraz specjalne animacje i lekcje pływania dla dzieci. Dodatkowo, przez cały urodzinowy weekend tj. 12-14 maja, Wodna Akademia otwiera się dla zwiedzających oferując wejście jedynie za 1 zł. Zarząd oraz pracownicy Wodnego Parku Tychy zapraszają tyszan oraz wszystkich gości na wspólne świętowanie piątych urodzin.

Od edukacji po relaks

Wodny Park Tychy to jedna z nowocześniejszych inwestycji zarówno w kwestii rozwiązań ekologicznych, jak i oferowanych atrakcji. Przy okazji piątych urodzin obiektu warto przypomnieć, że Wodny Park Tychy to szeroki wachlarz możliwości – od aktywności sportowych po edukacyjne. Jest tu strefę basenów sportowych, strefę basenów rekreacyjnych wraz ze zjeżdżalniami, w tym zjeżdżalnię AquaLoop dostarczająca niezapomnianych, ekstremalnych emocji. Dla spragnionych mocnych, morskich wrażeń obiekt oferuje symulator surfingu.

Z myślą o relaksie stworzono strefę saun oraz SPA Książęce m.in. z kapsułą floatingu czy sauną ganbanyoku, które doskonale wpływają na regenerację ciała i duszy. W budynku znajduje się także Wodna Akademia będąca edukacyjnym centrum przedstawiającym w atrakcyjny sposób wiedzę na temat wody i zjawisk fizycznych jej towarzyszących. To świetna forma spędzenia wolnego czasu, nie tylko dla najmłodszych!

Bardzo istotnym wyróżnikiem Wodnego Parku Tychy jest jego ekologiczny charakter. Inwestycja jest samowystarczalna energetycznie dzięki zasilaniu biogazem powstającym w tyskiej oczyszczalni ścieków.

Od otwarcia w 2018 roku Wodny Park Tychy odwiedziło ponad 2 200 000 gości. Należy przy tym zauważyć, że w wyniku pandemii COVID-19 obiekt przez 7 miesięcy był całkowicie zamknięty oraz przez wiele miesięcy był objęty ograniczeniami obłożenia obiektu również związanymi z pandemią. W danych nie zostali także ujęci klienci najemców w WPT.

Plany rozbudowy

Duże zainteresowanie i uznanie klientów sprawiają, że spółka RCGW S.A. rozwija i rozbudowuje infrastrukturę Wodnego Parku Tychy. Ukończeniu dobiega budowa nowej Sauny Daisy, która jest jedną z największych w Polsce i pomieści ponad 100 osób. W strefie basenów zewnętrznych mają powstać dwie nowe niecki basenowe. Obecnie powierzchnia basenu zewnętrznego wypływowego wynosi 164,7 m2. W fazie projektu jest rozbudowa obejmująca basen zewnętrzny o powierzchni 273 m2 oraz basen dziecięcy o powierzchni 99 m2. W kolejnych latach w pobliżu Wodnego Parku powstanie lodowisko zamknięte o tafli ok 30×60 m – obecnie trwają prace przed koncepcyjne.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -