Najnowocześniejszy aquapark w Europie powstanie w Polsce

Stalowa Wola będzie miała najnowocześniejszy w Polsce, a nawet w Europie aquapark. Inwestycja warta ponad 100 milionów złotych realizowana będzie dla mieszkańcach miasta i całego regionu. W obiekcie, który będzie nowej jakości strefą sportowo-rekreacyjną, znajdą się m.in.: baseny odkryte i kryte, strefa SPA z saunami, ogród zimowy, wielotorowe zjeżdżalnie oraz zielone tarasy na dachu.

– Podeszliśmy do tego zagadnienia w sposób bardzo profesjonalny i kompleksowy. Tak, aby znaleźć projekt, który pozwoli pogodzić obecnie funkcjonujące baseny, dobudować nową część i wkomponować ją w piękną zieleń, która tu się znajduje. Zdecydowaliśmy się na ogłoszenie konkursu architektonicznego. Wybraliśmy zwycięską pracę koncepcyjną, a w drugim etapie będziemy negocjować zamówienie publiczne na wykonanie projektu technicznego. To z kolei pozwoli nam na ubieganie się o środki finansowe i rzeczową realizację zadania – zaznaczył prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Aquapark – o projekcie

Nad konkursem czuwał sąd konkursowy, któremu przewodniczył dr. inż. architekt Sebastian Dobiesz. W jego skład weszli architekci, inżynierowie i osoby odpowiadające za utrzymanie obiektu. Konkurs wygrała grupa TKHolding, która zaproponowała projekt funkcjonalny, wpisujący się w architekturę Stalowej Woli i opcjonalny pod względem kosztów.

– Obiekt będzie całoroczny, z możliwością rozbudowy, atrakcyjny dla dzieci, dorosłych i seniorów. Baseny w części rekreacyjnej dostosowane będą do potrzeb osób starszych, strefa SPA będzie realizowana w najwyższym standardzie. Postawiliśmy na komfort użytkowników, ale z ekonomicznymi rozwiązaniami technicznymi

– powiedział dr inż. arch. Andrzej Truszczyński, prezes Zarządu TKHolding Schick Architekci.

Obiekt, który powstanie w przeciągu 4 lat, będzie się samofinansował nie obciążając budżetu miasta.

Źródło: PAP

Przeczytaj też Nowa kryta pływalnia w Pruszkowie

- REKLAMA -