Zdrofit partnerem biegów Fundacji „Maraton Warszawski”

Sieć klubów Zdrofit została wyłącznym Partnerem Fitness imprez biegowych organizowanych przez Fundację Maraton Warszawski. Wspomniane wydarzenia to Ekiden – Maraton Sztafet, który odbędzie się 20.05.2023 r. oraz 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski zaplanowany na 24.09.2023 r. Oba biegi odbędą się w Warszawie.

Wsparcie imprez biegowych przez Zdrofit wpisuje się w strategię marki. Podkreśla ona, że wspiera Polaków w tym #JakDobrze wykorzystać aktywność fizyczną do zadbania o kondycję, zdrowie i sylwetkę oraz dobrostan psychiczny, a co za tym idzie, utrzymanie dobrej jakości życia.

Rozgrzewka made by Zdrofit

Zespół trenerów ze Zdrofitu poprowadzi rozgrzewkę przed Ekiden – Maraton Sztafet. Przygotowując biegaczy tym samym do bezpiecznego startu i zagrzeje ich do zdrowej rywalizacji i przede wszystkim dobrej zabawy.

– Dołączenie Zdrofitu do masowych imprez biegowych organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski” to dla nas kolejna możliwość propagowania aktywności fizycznej. Dzięki niej życie nabiera zupełnie innej energii. Zależy nam na inspirowaniu zarówno osób, które mają dużą świadomość sportu, jak i wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami. Dlatego właśnie zachęcamy, aby każdy trenował w swoim tempie. Tak jak chce, lubi, dopasowując wysiłek do własnych możliwości

– mówi Daniel Biegaj, dyrektor marketingu i e-commerce zarządzający marketingiem klubów fitness należących do Benefit Systems.

– W porównaniu do krajów Europy Zachodniej i bardzo aktywnej północy kontynentu ciągle zbyt mało Polaków uprawia aktywność fizyczną. Przekłada się to na rosnący procent społeczeństwa obciążonego otyłością, nadciśnieniem, cukrzycą, nowotworami oraz problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym. Cieszymy się, że Zdrofit wesprze ważne wydarzenia dla pasjonatów biegania. Nasze kluby stanowią dla nich doskonałą bazę do treningów – dodaje Biegaj.

Sieć fitness Zdrofit to 84 kluby na terenie Warszawy i okolic, Trójmiasta, Szczecina, Kielc i Włocławka. W klubach znajdują się strefy cardio, wolnych ciężarów, treningów cross, oraz odnowy biologicznej. Jak czytamy w komunikacie prasowym, Zdrofit na rynku wyróżnia największa baza grupowych zajęć fitness. Niemal 100 formatów pozwala na dopasowanie treningów do zróżnicowanych potrzeb. Sieć oferuje zajęcia od tych dla początkujących, przez taneczne, prozdrowotne, jak pilates, Zdrowy kręgosłup, aż po intensywne i przyspieszające metabolizm treningi interwałowe. Ogromną popularnością cieszą się zajęcia rowerowe.

– Świat sportowy – amatorski musi wspierać się i dążyć do popularyzowania aktywności. Każda aktywność jest dobra i to ich różnorodność wpływa na nasz ogólny rozwój fizyczny i psychiczny. Zdrofit i ich kluby fitness to na pewno znane biegaczom miejsca i cieszę się, że łączymy siły. Bieganie ma być zdrowe, pełne pasji, ale i mądre. A do tego potrzeba często pracy nie tylko w, kolokwialnie mówiąc, terenie. Wierzymy, że nieustającą pracą i wspólnymi akcjami będziemy promować sport, zdrowy styl życia i coraz to większa część społeczeństwa będzie podejmować aktywność. W zdrowym ciele zdrowy duch!

– mówi Marek Tronina, dyrektor Fundacji „Maraton Warszawski”.

O Fundacji

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2003 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce. Wspiera zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także dba o poprawę standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, EKIDEN oraz jest współorganizatorem największego w Polsce cyklu imprez biegowych – Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”.

- REKLAMA -