Basen w Powsinie w nowym blasku

Już w najbliższą sobotę 29 czerwca rusza po modernizacji basen zewnętrzny w podwarszawskim Parku Kultury w Powsinie. Park ten od lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Warszawiaków. Zwłaszcza w weekendy, miejscem rekreacji i wypoczynku.

Inwestycję tę zrealizowano w ramach przetargu. Teren basenu zewnętrznego wyremontowała, zmodernizowała i od nowa zaaranżowała za sumę 9,5 mln zł firma Moris Polska. Uczyniła z niego atrakcyjny kompleks rekreacyjno-basenowy dla 800 osób.

Basen z pozwoleniem

Przebudowa całego kompleksu przebiegała od października ubiegłego roku. Obecnie uzyskała pozwolenie na użytkowanie. W ramach projektu całkowicie zmodernizowano budynek szatni – niegdyś koedukacyjnych. Obecnie jest tam 50 szatni męskich i 50 damskich, jak również szatnia dla osób niepełnosprawnych. O tych ostatnich zadbano na obiekcie szczególnie poprzez instalację specjalnej windy do basenu sportowego.

Atrakcje kompleksu

Kompleks rekreacyjno-basenowy w Powsinie obejmuje basen sportowy ze zjeżdżalnią, brodzik dla dzieci, wodny plac zabaw, sekcje wodotrysków, suchy plac zabaw dla dzieci, budynek szatni, budynek techniczny, ławki z zadaszeniami, pergole i anatomicznie wyprofilowane leżaki stacjonarne z drewna. Wszystkie atrakcje dla dzieci są oddzielone od basenu sportowego tak, aby nie istniało zagrożenie wpadnięcia dziecka do głębokiej wody. Basen sportowy ma wymiary 25 x 12,5 m i głębokość 0,9-1,9 m. Brodzik dla dzieci ma głębokość 0,2-0,4 m. Oba baseny mają dwa niezależne obiegi uzdatniania wody.

Dla dzieci i dorosłych

-Mamy dużą satysfakcję, że oddajemy mieszkańcom południowej Warszawy tak bardzo oczekiwany kompleks rekreacyjno-basenowy dla dzieci i dorosłych. Wykorzystaliśmy w nim cały potencjał projektowy i wykonawczy naszej firmy specjalizującej się m.in. w tego typu obiektach. W ramach budżetu tej inwestycji udało nam się wdrożyć nie tylko atrakcyjny projekt architektoniczny, ale także zastosować w nim bardzo dobre materiały. Szczególnie dotyczy to części dedykowanych dzieciom, gdzie względy bezpieczeństwa są wyjątkowo ważne. W ocenie naszej i specjalistów niezależnych Park Kultury w Powsinie będzie odtąd dysponował taką strefą rekreacji rodzinnej w wodzie na upalne dni, jakiej nie powstydziłby się niejeden wysokiej klasy hotel – mówi prezes Moris Polska, Maurycy Bryła.

Źródło: materiały prasowe Moris Polska

 

 

- REKLAMA -