Wirtualny Bieg Kobiet

Od marca żyjemy w rzeczywistości, która została zdominowana przez pandemię koronawirusa. Codzienność większości z nas stanęła na głowie, a kobiety z dnia na dzień zostały postawione przed wyzwaniem, jak pogodzić rolę matki, żony czy partnerki, „domowej ogarniaczki” z pracą w ramach home office’u. Karolina Andrian z Fundacji Share The Care podkreśla także, że kobiety pracują z domu pod presją i w ogromnym stresie, jednocześnie bardzo często wspierają mężów oraz partnerów, ale niestety nie zawsze mogą liczyć na wzajemność. Jak w takim razie nie zwariować? Jak znaleźć równowagę, wzmocnić zszargane nerwy, zachować siły oraz zdrowie? Wybiegaj swoje zdrowie i szczęście – to apel i zaproszenie na Wirtualny Bieg Kobiet – Lato 2020 pod hasłem „Naturalnie Szczęśliwe”, który odbędzie się w dniach 18-19 lipca.

 

Kobiety powinny pamiętać, że poświęcanie się dla innych i zatracanie równowagi w życiu nie jest sposobem na szczęście. Powinny zatroszczyć się o siebie i zadbać o harmonijny styl życia. W dobie koronawirusa zdrowy egoizm, który pozwala zachować wewnętrzny spokój może być dla nich zbawieniem – czytamy w informacji prasowej organizatorów wydarzenia.

Sebastian Kneipp, którego filozofia leży u podstaw kampanii „Naturalnie Szczęśliwe” uważał, że harmonijny styl życia osiągamy poprzez zrównoważenie podstawowych filarów, takich jak woda, rośliny, dieta oraz ruch. Styl życia według Kneippa jest ponadczasowy, ale w dzisiejszych czasach okazuje się bardziej aktualny niż kiedykolwiek. – Delikatne zmiany mogą wywołać silne efekty, dlatego warto zacząć je wprowadzać chociażby od większej dawki ruchu w naszym życiu. To może być łatwiejsze niż nam się wydaje, wystarczy bowiem wybrać się na spacer do parku lub wybrać schody zamiast windy. Ruch bowiem wzmaga ochotę do życia, a także pomaga w codziennym funkcjonowaniu poprzez wzmocnienie całego organizmu – mówią organizatorzy akcji.

-Nasza marka od zawsze była blisko kobiet. Wierzymy, że piękno i zdrowie mają swoje podstawy we wnętrzu człowieka, dlatego od ubiegłego roku jesteśmy związani z inicjatywą „Bieg Kobiet”, która organizowana jest w intencji zdrowych piersi w myśl zasady „Zawsze Pier(w)si” – mówi Ewa Łusiak, Brand Manager marki Kneipp, partner Wirtualnego Biegu Kobiet.

-Wzorem ubiegłego roku, planowaliśmy się spotkać i wspólnie pokonać dystans 5 km w ośmiu miastach Polski ale niestety pandemia zmusiła nas do przeniesienia wszystkich działań do świata online. Dlatego w tym roku namawiamy kobiety z całej Polski na udział w Wirtualnym Biegu Kobiet – Lato 2020, który organizowany jest pod hasłem „Naturalnie Szczęśliwe”. Zatroszczmy się o siebie i wybiegajmy nasze zdrowie oraz szczęście – zachęcają organizatorzy biegu.

Bieg Kobiet to cykliczna impreza sportowa organizowana od 2015 roku. Jej celem jest dotarcie do jak największej grupy kobiet i w przystępny sposób edukowanie ich o roli profilaktyki i leczenia raka piersi. Z uwagi na pandemię w tym roku wydarzenie będzie miało charakter wirtualny – każda uczestniczka w dniach 18 lub 19 lipca startuje indywidualnie bądź w grupie niezależnie od swojego miejsca zamieszkania. Zadaniem jest pokonanie 5 km dystansu biegiem, marszem, przejście z kijkami do nordic walking lub pokonanie trasy na bieżni. Zapisy na bieg dostępne są na stronie www.kobietawbiegu.pl

Opracowano na podstawie materiałów prasowych

 

 

- REKLAMA -