Top 6 trafionych prezentów dla miłośnika fitness i każdej aktywnej osoby

Domowa siłownia twoich klientów nie jest dla ciebie konkurencją. Jest uzupełnieniem treningi w klubie. Dlatego warto podsunąć klubowiczom pomysły na stworzenie własnej strefy treningowej, z której skorzystają, kiedy nie mają czasu na wizytę w klubie.

Domowa siłownia sprawdzi się nawet na małym metrażu – a dodatkowo to trafiony prezent pod choinkę! Od czego zacząć? Nie trzeba zaopatrywać się w drogi sprzęt o sporych gabarytach, wystarczy kilka uniwersalnych przyrządów, które pozwolą codziennie wykonać trening. W co więc powinien zaopatrzyć się miłośnik fitnessu? Oto kilka pomysłów!

#1 Gumy do ćwiczeń

Nie zajmują przestrzeni w mieszkaniu, za to są bardzo uniwersalne i potrzebne każdemu, bez względu na formę i ulubiony zestaw ćwiczeń. Gumy nadadzą się do treningów siłowych, a jeszcze lepiej sprawdzą się do rozciągania mięśni. Zobacz gumy do ćwiczeń na Allegro, wybór jest spory, a zestaw będzie wspaniałym prezentem dla osoby w każdym wieku.

Ćwiczenia z gumą można wykonywać zarówno leżąc na macie, jak i na stojąco. Pozwalają wzmocnić mięśnie i są świetną alternatywą dla treningów z hantlami i sztangami.

#2 Maty

To podstawowy element w domowej siłowni, bo na macie można wykonać każdy trening, począwszy od aerobiku, a skończywszy na jodze. Mata będzie niezbędna w trakcie rozgrzewki, do wykonywania wszystkich ćwiczeń na podłodze, a także późniejszej relaksacji, która powinna wieńczyć każdy wysiłek. Maty o różnej grubości i w rożnych kolorach znajdziesz pod linkiem: https://allegro.pl/kategoria/trening-fitness-maty-110136. To prezent na każdą kieszeń!

#3 Piłki

Piłka do ćwiczeń ucieszy każdego, bo pozwala na naprawdę urozmaicone treningi. Pod linkiem https://allegro.pl/kategoria/trening-fitness-pilki-do-cwiczen-110139 znajdziesz różne opcje do wyboru.

Bardzo uniwersalna będzie piłka gimnastyczna. Nada się do ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, a także do treningów fitness, pilates, ćwiczeń rozciągających i na zdrowy kręgosłup. Wybierz odpowiedni rozmiar piłki, albo kup cały zestaw!

Na szczególną uwagę zasługują piłki rehabilitacyjne, które mogą służyć do masażu, pomagają korygować wady postawy i rozluźniają napięte mięśnie. W domu nie zajmą wiele miejsca, a regularne ćwiczenia przyniosą widoczne (odczuwalne) efekty.

#4 Wałek do masażu

Doskonały prezent pod choinkę dla biegacza, rowerzysty, miłośnika hantli i sztang, mówiąc najprościej – dla każdej osoby, która obciąża mięśnie. Wałek pozwoli rozmasować spięte miejsca, a takich jest sporo – uda, łydki, pośladki, dolny odcinek pleców i wiele innych. Ćwiczenia z wałkiem pomogą zapobiegać kontuzjom i osiągać lepsze wyniki.

#5 Steper

Dzięki czemuś tak prostemu, jak steper, osoba obdarowana zyska kilka przyrządów na raz. Steper świetnie sprawdzi się w trakcie domowego aerobiku, ale może również stać się ławeczką treningową, na której uda się wykonać trening ze sztangami lub hantlami.

#6 Zestaw hantli

Hantle mają wiele zastosowań w treningach i można z nimi wykonywać niezliczone kombinacje na różne partie mięśni. Przydadzą się zarówno osobie, która dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem, jak i tym, którzy są już na bardziej zaawansowanym poziomie. Dla pań możesz wybrać ciekawy kolor – na przykład turkus lub róż.

Prezenty dla miłośników fitness to niewyczerpane źródło inspiracji. Stanowią nie tylko użyteczne gadżety, ale również motywację do tego, by się ruszać, najlepiej codziennie. Oprócz naszych propozycji, przejrzyj równie obciążniki do ćwiczeń, skakanki oraz poduszki sensoryczne. Te ostatnie sprawdzą się nie tylko w trakcie treningów, ale również podczas pracy za biurkiem. Trudno o bardziej trafiony prezent!

Artykuł sponsorowany

Fot. adobestock

- REKLAMA -