PFF i FPF apelują o nieotwieranie klubów

Po wczorajszej manifestacji branży fitness na Placu Zamkowym w Warszawie, Polska Federacja Fitness i Federacja Pracodawców Fitness wystosowały apel do właścicieli i operatorów obiektów o nieotwieranie klubów. Organizacje poinformowały również o poniedziałkowym zaproszeniu na spotkanie z Wicepremierem i Ministrem Rozwoju, Jarosławem Gowinem. Oto treść apelu.

“Z tego miejsca chcielibyśmy ponownie podziękować Panu Premierowi, że zostaną podjęte rozmowy. Na spotkaniu chcemy zaproponować listę rozwiązań, która pomoże otworzyć naszą branżę ponownie, bez konieczności korzystania z luk prawnych oraz niejednoznacznej interpretacji rozporządzenia [zamiana klubu w kościół, codzienne zawody itp.].

Na liście naszych postulatów na pewno pojawią się kwestie odszkodowawcze, ale też podejmiemy próbę wypracowania wytycznych sanitarnych, które pozwolą prowadzić nasze działalności nadal na poziomie rentowności.

Niezależnie od powyższego, apelujemy do wszystkich właścicieli klubów i obiektów z naszego sektora o wstrzymanie się z podejmowaniem decyzji na temat otwierania obiektów PRZYNAJMNIEJ DO CZASU USTALONEGO SPOTKANIA ZE STRONĄ RZĄDZĄCĄ, tj, najbliższy poniedziałek.

W pełni rozumiemy działania związane z wspomnianymi już wcześniej lukami prawnymi oraz niejasnym przekazem z rozporządzenia, jednak już wczoraj można było zauważyć w licznych mediach głównego nurtu, jak podejmowane są próby wykorzystania tego przeciwko nam, co może niestety utrudnić poniedziałkowe negocjacje…

Oczywiście, każdy z nas jest kowalem swojego losu i podejmuje działania na własną odpowiedzialność, ale wczoraj oraz w ostatnich dniach pokazaliśmy prawdziwą solidarność naszej branży. Z góry dziękujemy za wyrazy zrozumienia.”

Źródło: Polska Federacja Fitness, Federacja Pracodawców Fitness
Fot. Brett Jordan/ Unsplash

 

- REKLAMA -

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ