Sprzęt regenerowany – 5 korzyści z zakupu

Proces regeneracji to złożona podróż używanego sprzętu. Każda firma ma wypracowany swój proces regeneracji. Tym bardziej przy zakupie sprzętu używanego należy sprawdzić, z jakich etapów składa się odnawianie maszyn. Kupujesz sprzęt regenerowany? Oto 5 korzyści.

1. Odnowiony każdy element

Na przestrzeni lat wypracowaliśmy poniższe kroki, przez które w naszej ocenie powinno przejść każde urządzenie, by spełniało efekt oczekiwany przez klienta:

 • Ocena stanu technicznego

Zaraz po rozładunku sprzęt jest sprawdzany pod względem funkcjonalności, kompletności i wyglądu. Zyskuje swoją kartę, gdzie każdy etap jest opisywany.

 • Rozbiórka i mycie

W zależności od rodzaju urządzenie trafia do odpowiedniego warsztatu (maszyn siłowych lub cardio), gdzie pracownik dokonuje rozbiórki na czynniki pierwsze. Plastikowe i metalowe części są odpowiednio: myte, szlifowane i malowane. Elementy elektroniczne trafiają do elektronika.

 • Szlifowanie

W szlifierni powłoka lakiernicza z wszystkich elementów stalowych, szkieletu oraz plastików zostaje starannie usunięta. Dokładne przygotowanie jest niezbędne do perfekcyjnego efektu po lakierowaniu.

 • Lakierowanie

Efekt WOW uzyskujemy dzięki lakierowaniu metodą “na mokro” dokładnie tak, jak przy malowaniu samochodów. Ważne jest użycie najwyższej jakości podkładów, farb i utwardzaczy. Własna lakiernia zdecydowanie skraca nasz czas realizacji zamówienia.

 • Nowe części zamienne

W rozłożonych na czynniki pierwsze bieżniach, sprawdzamy silniki – stan uzwojenia. Pracownik wstawia nowe łożyska i sprawdza stan wałka. Jeśli jest wytarty, oznacza to podmianę na nowy. Wymianę łożyska przeprowadzamy w specjalnej, przeznaczonej do tego celu, prasie. Zapobiega to ewentualnemu uszkodzeniu gniazda lub samego łożyska. Wymianie podlegają także deski, pasy, linki, paski napędowe, a części zużyte są przeznaczone do utylizacji, by dbać o środowisko.

 • Przegląd i wymiana podzespołów elektronicznych

Elektronik dokładnie sprawdza luty i styki, regeneruje lub wymienia części na nowe. Naprawy wykonujemy przy zastosowaniu wysokiej jakości elementów elektronicznych z wykorzystaniem najlepszych urządzeń kontrolno-pomiarowych.

 • Składanie

Po skompletowaniu i złożeniu sprzętu, urządzenie otrzymuje nowe emblematy i/lub naklejki informacyjne.

 • Kontrola jakości

W naszej firmie jest 3-krotna, obejmuje nie tylko funkcjonalność produktu, ale także strefę wizualną. Detale robią różnicę. Każdy rodzaj sprzętu ma inne elementy do przetestowania.

a) Mechanik testuje urządzenie, ustawia linki i naciąga pasy. Po zakończeniu podpisuje kartę regeneracji, którą posiada każdy sprzęt. Dzięki temu wiemy dokładnie co działo się z urządzeniem na każdym etapie.

b) Lider działu ponownie testuje maszynę, również podpisując kartę.

c) Pracownik działu kontroli jakości sprawdza ostatecznie urządzenie i opieczętowuje kartę regeneracji. Dopiero teraz sprzęt może przejść na kolejny etap.

 • Ponowne mycie i nabłyszczanie

Zregenerowane urządzenie czyścimy myjką parową przy użyciu specjalistycznej chemii. Na koniec dopieszczamy finalny efekt nabłyszczaniem, by cieszył oko zadowolonego klienta.

 • Zabezpieczenie do transportu

Ostatni etap to załadunek, więc dbamy o najwyższy stopień zabezpieczenia sprzętu i jego najbardziej wrażliwych miejsc na potencjalne uszkodzenie.

Po takim procesie regeneracji ciężko dostrzec różnicę między sprzętem nowym a używanym.

2. Oszczędność do 70%

Jeśli trafiamy na liderów sprzedaży sprzętu regenerowanego, to dzięki ich hurtowym zakupom i negocjacjom są w stanie uzyskać niewiarygodnie niskie ceny. Różnica między sprzętem nowym a regenerowanym może wynieść nawet 70 proc.!

Sprawdzaj czy firma, od której chcesz kupić sprzęt używany, sama wykonuje regenerację od A do Z czy korzysta z firm podwykonawczych. Posiadanie własnej profesjonalnej lakierni znacznie przyspiesza cykl odnowy maszyn.

3. Gwarancja

Gwarancja to spokój i bezpieczeństwo zakupu, dziś wręcz absolutny “must have” każdej poważnej transakcji. Kupując sprzęt fitness w Fitness Club 24 otrzymujesz min. 6 miesięcy gwarancji.

4. Personalizacja sprzętu

Możliwości wyboru miejsca treningowego są olbrzymie, dlatego wartość detali niebotycznie wzrosła. Klient szuka tego, co oryginalne i wyjątkowe, zaskakujące i nietypowe. Odpowiedzią na coraz bardziej wygórowane oczekiwania jest indywidualizacja, a także poszukiwanie dodatkowych miejsc na kontakt klienta z naszą marką. Przy zakupie sprzętu regenerowanego możesz wybrać:

 • kolor ramy
 • kolor i fakturę tapicerki
 • dodatkowo wyszyć, nakleić czy wgrać logo swojej firmy.

5. Ekologia

Dbasz o środowisko, realnie wpływasz na zmniejszenie niepotrzebnych stosów utylizowanych maszyn, które mogą posłużyć jeszcze wiele lat. Dołączasz do elity Eko Przedsiębiorców. Tego się nie wycenia, a są to działania niezbędne, które zaprocentują przyszłym pokoleniom.

Tak właśnie działamy od ponad 14 lat. Jeśli szukasz partnera do projektu wyposażenia twojej siłowni czy klubu fitness, zapraszamy do kontaktu:

Fitness Club 24 Sp. z o.o.
Tel. +48 33 486 90 07
E-mail: sklep@fitnessclub24.pl

www.fitnessclub24.pl

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -