Peloton i Precor razem

Firma Peloton, która odniosła ogromny sukces dzięki treningowym usługom streamingowym dla fanów kolarstwa i biegania, podpisała umowę wstępną nabycia marki Precor. Transakcja zostanie sfinalizowana na początku 2021 roku. Precor to jeden z największych na świecie dostawców sprzętu fitness. Transakcja opiewa na 420 mln USD.

Peloton z Precorem w czołówce peletonu

Jak informuje w komunikacie prasowym Peloton, “wraz z przejęciem Precora firma planuje stworzyć potencjał produkcyjny w Stanach Zjednoczonych”.  Dzięki wysoko wykwalifikowanemu zespołowi Precora firma ma także zwiększyć możliwości badawcze i rozwojowe oraz przyspieszyć penetrację rynku komercyjnego.  Już pod koniec roku 2021 mają pojawić się pierwsze sprzętowe efekty tej współpracy.  Jeśli transakcja zostanie pomyślnie sfinalizowana, Precor będzie działał jako jednostka biznesowa w ramach Pelotonu. Prezesem Precora będzie Rob Barker, Dyrektor Generalny Precor i Dyrektor Generalny Peloton Commercial.  W strukturze firmy będzie podlegał Williamowi Lynchowi, Prezesowi Pelotonu.

Obecnie Precor jest częścią fińskiej firmy sportowej Amer Sports, której właścicielem jest konsorcjum inwestorów. W skład konsorcjum wchodzą ANTA Sports (HKG:2020.HK), FountainVest Partners, Anamered Investments Inc. oraz Tencent Holdings Limited. Transakcja ma zostać sfinalizowana na początku roku 2021.

Twórcy marki Peloton.

Peloton i jego misja

“Precor uosabia misję Pelotona. Członkowie naszej treningowej społeczności są na pierwszym miejscu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy okazję poznać zespół Precora. W efekcie przekonaliśmy się, jak bardzo zależy im na ich produktach, klientach i, co nie mniej ważne, ich pracownikach. Wierzymy, że dzięki połączeniu naszych utalentowanych i zaangażowanych zespołów z niezwykle zdolnym zespołem Precora i ich wieloletnim doświadczeniem, będziemy w stanie stać się światowym liderem na rynku fitness. Zarówno w zakresie innowacyjności, jak i skali” – mówi Lynch. “Nie możemy doczekać się integracji zespołu Precora z Pelotonem. Jesteśmy podekscytowani tym, co to oznacza dla przyszłości naszej marki. A także dla naszych planów do dalszego rozwoju w dziedzinie kreowania doświadczeń treningowych klientów”.

Rower stacjonarny marki Peloton.

Indywidualizacja doświadczeń

“Precor dąży do stworzenia zindywidualizowanych doświadczeń w zakresie zdrowia i kondycji, które bez wątpienia pomogą ludziom żyć tak, jak chcą. Ta pasja doprowadziła nas do stworzenia wyjątkowych rozwiązań działających w największej sieci handlowej w branży fitness” – mówi Rob Barker, Prezes Precor. “Zespół Precor jest podekscytowany, że może połączyć nasze doświadczenie w produkcji i ponad 40-letnie innowacje sprzętowe z odnoszącymi sukces doświadczeniami treningowymi Pelotona.”

Made in USA

Przejęcie to zwiększa powierzchnie produkcyjne firmy o ok. 190000 mkw. Peloton będzie w stanie kontrolować cały proces produkcyjny, od projektu do wysyłki. W rezultacie będzie także mógł zwiększyć całkowitą skalę produkcji przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu jakości produktów.

W ofercie marki Peloton znajduje się także bieżnia.

Zakłady produkcyjne Precora w USA dołączą do istniejącej sieci produkcyjnej Pelotonu. Po zamknięciu transakcji, obiekty Precora w USA zapewnią Pelotonowi odpowiednią skalę operacyjną i elastyczność w celu wsparcia rozwoju jego linii produktów.

Więcej inwestycji w badania i rozwój

Dzięki przejęciu Precora przez Peloton, do zespołu badawczo-rozwojowego dołączy zespół blisko 100 pracowników działu badań i rozwoju. Dzięki doświadczeniu w projektowaniu sprzętu cardio i siłowego oraz doświadczeniom użytkowników urządzeń marki Precor, współpraca z zespołem badawczo-rozwojowym Pelotona będzie zmierzała do wykreowania nowej generacji  doświadczeń treningowych.

Skalowanie oferty handlowej Pelotona

Precor jest jednym z największych komercyjnych dostawców sprzętu fitness na świecie. Posiada 40-letnie doświadczenie oraz wiedzę specjalistyczną budującą biznes zorientowany na klienta. Pod parasolem Pelotona, Precor planuje udostępnić ofertę stremingową Pelotona większej liczbie osób.  Możliwe to będzie dzięki wieloletnim relacjom biznesowym m.in. z hotelami, kampusami szkolnymi i korporacjami. Precor będzie również kontynuował obsługę swojej globalnej sieci. Po zamknięciu transakcji strony planują udostępnić produkty Pelotonu związane z fitnessem dla szerszej sieci klientów komercyjnych Precor na istniejących rynkach Pelotonu.

Źródło: materiały prasowe

 

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ