Sport Camp Poznań ze strefą #ZdrowaPolska

Już w ten weekend w Poznaniu odbędzie się Sport Camp, impreza promująca aktywność fizyczną jako dostępną dla wszystkich formę profilaktyki zdrowotnej. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest #ZdrowaPolska, ogólnopolska inicjatywa prozdrowotna, której pomysłodawcą jest Ambasador Zdrowia Patryk Jankowski.

#ZdrowaPolska chce zmienić podejście Polaków do tematu zdrowia i zachęcić do dbania o nie, zanim pojawią się choroby.

– Pojęcie zdrowia traktujemy bardzo szeroko. Nie skupiamy się na konkretnej, wąskiej dziedzinie. Promujemy wszystkie działania, które zawierają się w stwierdzeniu zdrowy tryb życia. Uczymy, jak zdrowo się odżywiać oraz edukujemy, jak istotny w życiu człowieka jest ruch. Organizm człowieka postrzegamy holistycznie. Zwracamy uwagę również na zdrowie psychiczne. Szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę chorób wszystkich narządów ludzkiego ciała

– mówi Patryk Jankowski.

Główne hasło akcji brzmi: Nie potrzebujemy więcej szpitali. Potrzebujemy więcej zdrowych ludzi. Właśnie zgodnie z tym stwierdzeniem chcemy wspólnie zadbać o zdrowie wszystkich naszych rodaków. Zdrowy naród to naród pozbawiony chorób, silny, zmotywowany i w dobrej kondycji. Wraz z naszymi partnerami chcemy przekazać uczestnikom akcji, że dużo korzystniej jest zadbać o zdrowie kiedy je posiadamy niż leczyć choroby, które wyniszczają nasz organizm. To właśnie w edukację, profilaktykę i prewencję należy ukierunkować nasze działania – czytamy w komunikacie prasowym.

#ZdrowaPolska z doświadczenia

Akcję #ZdrowaPolska zainicjował Patryk Jankowski, trener personalny i motywacyjny, coach, specjalista ds. żywienia, autor książek. Człowiek, który teraz pomaga i wspiera innych w dążeniu do osiągania własnych celów. Sam borykał się z problemami ze zdrowiem, otyłością, depresją i nałogami. Dzięki dyscyplinie i silnej woli walki pokonał przeciwności losu i aktualnie edukuje innych, co zrobić, żeby przejąć kontrolę nad swoim życiem. Praktyk, który na podstawie swoich doświadczeń stworzył kompletny program rozwoju osobistego – Projekt Sukces.

Na stronie internetowej akcji #ZdrowaPolska – https://zp.projekt-sukces.pl/  znaleźć można szczegółowe informacje na jej temat. Jest również możliwość dołączenia jako uczestnik, partner czy ambasador. Dla wszystkich członków oprócz porcji wiedzy, materiałów edukacyjnych, książek, dostępu do prywatnej grupy w social mediach organizator akcji przygotował benefity, zniżki i kody rabatowe u swoich partnerów.

Sport Camp ze strefą zdrowia

Razem z naszymi partnerami, podejmujemy szereg inicjatyw służących budowaniu świadomości wartości zdrowia w społeczeństwie. Wspieramy działania klubów fitness jako obiektów prozdrowotnych, a także innych placówek szerzących zdrowie. Już w ten weekend zapraszamy do uczestnictwa w Sport Camp, gdzie wspólnie z Grup MTP, organizatorem m.in. Fit Expo, uruchomiliśmy strefę zdrowia, w której czeka mnóstwo atrakcji. Będą to m.in. konsultacje z Patrykiem Jankowskim, treningi, wywiady z przedstawicielami świata sportu, medycyny i dietetyki, spotkania motywacyjne i szkolenia – mówi Ilona Wilk ze #ZdrowaPolska.

Sport Camp Poznań ze strefą #ZdrowaPolska

Partner strefy zdrowia, Medicover, międzynarodowa firma oferująca usługi medyczne i diagnostyczne, zaprasza na badania i konsultacje. Będą to konsultacje Medicover Optyk – w zakresie profilaktyki chorób oczu oraz Medicover Stomatologia – zdrowego uśmiechu. Dzięki współpracy z Calypso Fitness Półwiejska i Medicover Sport powstała strefa treningowa. Eksperci z Exercise Library (biblioteki ćwiczeń i planów treningowych) opowiedzą o treningach i motywacji. Na scenie zaprezentują się Ambasadorzy Zdrowia, którzy udzielą wskazówek, w jaki sposób skutecznie się odżywiać i trenować. Cegiełkę dołoży również marka Kairos, szerząca świadomość proekologiczną, wdrażająca na rynek produkty w dobrej cenie o krótkiej dacie ważności. Szeroko pojęta ochrona środowiska ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i życie. Partnerzy podchodzą do działań holistycznie.

Sport Camp dla profesjonalistów

Podczas Sport Camp odbędzie się także konferencja dla trenerów personalnych, zorganizowana przez Polski Związek Trenerów Personalnych.

Szczegółowy plan strefy #ZdrowaPolska na Sport Camp Poznań:

SOBOTA 28.08

Strefa wiedzy
10.30 – 11.10 Trening dla początkujących (EXERCISE LIBRARY Elżbieta Przygrodzka)
11.15 – 12.00 Patryk Jankowski – “Proces zmian, zaczyna się od sposobu myślenia. Sposoby motywowania i nauka sztuki pozytywnego myślenia”
12.15 – 12.50 Artur Cichecki – “Dlaczego nie potrzebujesz siłowni żeby schudnąć?”
13:00 – 13.50 Norbert Wojtkowiak – trening z e-trenerem roku
14.00 – 14.30 Paweł Głochowski – Trening podczas odchudzania
14.30 – 15:00 Q&A z Pawłem Głuchowskim
15:00 – 15:50 Norbert Wojtkowiak – Trening z e-Trenerem Roku
16:00 – 16.50 Patryk Jankowski – Jak radzić sobie ze stresem, presją, i negatywnymi myślami

Strefa Aktywności: Calypso Fitness Półwiejska

11:00 Calypso Body Workout
11:45 Konkurs
12:00 Pound Fitness
12:45 Konkurs
13:00 Zumba
13:45 Konkurs
14:00 Super Pośladki
14:45 Konkurs
15:00 Tabata
15:45 Konkurs

NIEDZIELA 29.08

10.30 – 11.00 Patryk Jankowski – Odchudzanie u osób z nadwagą i otyłych. W jaki sposób zmienić nawyki żywieniowe i treningowe
11.00 – 11.30 Elżbieta Przygrodzka – Sposoby na utrzymanie motywacji na wysokim poziomie
11.30 – 12:00 Daisy Cieślak – Żywienie w sporcie
12:00 – 12.30 W każdym momencie możesz zmienić swoje życie – historia prawdziwa założyciela Fundacji Projekt Sukces, Inicjatora akcji Zdrowa Polska – Od bankructwa, otyłości, nałogów po sukces.
12.30 – 13:00 Elżbieta Przygrodzka Trener online. Czy to rozwiązanie dla każdego? Jak z nim ćwiczyć?
13:00 – 16:00 Treningi

Strefa Aktywności

11:00 Super Pośladki
11:45 Konkurs
12:00 Calypso Body Workout
12:45 Konkurs
13:00 Pound Fitness
13:45 Konkurs
14:00 Zdrowy Kręgosłup
14:45 Konkurs

Do zobaczenia w Poznaniu!

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -