MSiT oraz Totalizator Sportowy chcą wyciągnąć dzieci sprzed komputerów

Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Totalizator Sportowy chcą wyciągnąć w wakacje 20 tys. dzieci sprzed komputerów na boiska.

Instytucje przeznaczą wspólnie na udział dzieci i młodzieży z całej Polski w obozach sportowych 15 milionów złotych dofinansowania. Akcja realizowana jest już po raz trzeci. Organizatorzy chcą objąć działaniami, podobnie jak w ubiegłym roku, co najmniej 20 tys. dzieci.
Minister Kamil Bortniczuk powiedział, że celem programu jest zapewnienie dzieciom w każdym zakątku Polski możliwości aktywnego spędzania czasu w wakacje.

– Wyciągnięcie polskich dzieci sprzed komputerów i telewizorów na coraz lepsze jakościowo obiekty sportowe – to jest wyzwanie cywilizacyjne

– powiedział Kamil Bortniczuk.

Rekordowy budżet

Dodał, że Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowe Wakacje+” przeznaczył łącznie rekordowy budżet w wysokości 50 mln zł.

Realizowany wspólnie z Fundacją LOTTO program dofinansowania uczestnictwa dzieci w obozach sportowych przewiduje wsparcie w wysokości do 1000 zł na jedną osobę na dzień. Jest to po 100 zł dziennie na 10-dniowy obóz. Budżet tego programu to 15 mln zł. 5 mln pochodzi ze środków Fundacji LOTTO, a 10 mln – ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Aktywne dzieci

– Każda aktywność, która będzie realizowana w ramach tych obozów i która spowoduje że dzieci poczują radość sportu, to będzie ogromny sukces. I na to właśnie liczymy, niezależnie od tego czy będą to sporty indywidualne czy drużynowe

– powiedział prezes zarządu Totalizatora Sportowego i przewodniczący Rady Fundacji LOTTO Olgierd Cieślik.

Według niego, program Sportowe Wakacje z Fundacja LOTTO, inicjujący pasje dzieci i młodzieży do sportu, to ważny element działań Totalizatora Sportowego na rzecz upowszechnienia aktywności fizycznej w całym polskim społeczeństwie.
– To jeden z trzech filarów wsparcia udzielanego przez spółkę – podkreślił Olgierd Cieślik.

Przypomniał, że Totalizator Sportowy przeznaczył w ub.r. 1 mld 155 mln zł na fundusz rozwoju kultury fizycznej i fundusz promocji kultury. Ponadto spółka w ramach cyklu partnerstw wspiera bezpośrednio związki i kluby sportowe oraz samych sportowców.

Poprzednia edycja

W ubiegłym roku w ramach programu Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO w 500 obozach sportowych wzięło udział 20 tys. dzieci.

– Aż 20 proc. uczestników obozów stanowiły dzieci, które wcześniej były nieaktywne sportowo. Dopiero dzięki udziałowi w programie zaraziły się sportową pasją

– podkreślił Kamil Bortniczuk.

Dla kogo pieniądze

O dofinansowanie mogą ubiegać się nie tylko kluby sportowe, ale też fundacje i stowarzyszenia zajmujące się krzewieniem kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

W ramach konkursu organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów obozów sportowych wyjazdowych odbywających się w terminie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2022 roku. Wnioski o dofinansowanie obozów sportowych można składać do 31.07.2022 r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na dofinansowanie. Wnioski o refundację kosztów obozu, którego realizacja rozpoczęła się przed dniem złożenia wniosku, można składać do 30.06.2022 r.

Więcej informacji: https://www.fundacjalotto.pl/sportowe-wakacje

Źródło: PAP MediaRoom

Przeczytaj też Dzieci i młodzież dramatycznie potrzebują ruchu

- REKLAMA -