Letni Park Wodny w Legnicy

W Legnicy powstanie Letni Park Wodny, czyli odkryty park wodny, „pod chmurką”. To inwestycja legnickiego samorządu miejskiego.

 

Legnicki letni park wodny, pod nazwą „Aquafun Legnica”, będzie o tyle unikatowy, że powstanie na terenie zbudowanego w latach 20. XX wieku Kąpieliska Południowego, otwartego w 1924 r. Zachowane zostaną i poddane pieczołowitej renowacji wszystkie istniejące tam zabytkowe budowle modernistyczne. Nowe dobudówki nawiążą do tego stylu (projekt pozytywnie zaopiniował konserwator zbytków). Jednocześnie cała infrastruktura wodna i wypoczynkowa ma spełniać najnowsze standardy technologiczne.

Legnicki Letni Park Wodny zajmie powierzchnię ok. 24 tys. mkw. i będzie mógł przyjąć jednorazowo około 3 tysięcy osób. Będzie składał się m.in. z kilku basenów (pływackiego, rekreacyjnego, brodzika dla dzieci i brodzików przejściowych), których powierzchnia wyniesie ok. 1650 mkw. Tereny zielone rozciągać się będą na przestrzeni 12,5 tys. mkw.

„Aquafun Legnica” wyposażony zostanie także w wielki wodny plac zabaw dla dzieci i dorosłych, składający się z czterech zjeżdżalni: pontonowej, „Cebuli” (50 m), Kamikaze i trzytorowy multislide (jedyny taki w regionie). Łączna długość zjeżdżali to ponad 200 metrów.

Kąpielisko zaoferuje również: wyspę zabaw dla dzieci, wodne i powietrzne masaże, rury wodne i rwącą rzekę, boisko, grill, siłownię plenerową, zaplecze socjalne i gastronomiczne, brodziki oraz strefę relaksu dla maluchów i dorosłych. Proces podgrzewania wody wspomagany będzie energią słoneczną z instalacji solarnej. Jej obieg będzie zamknięty i wyposażony w najnowocześniejsze filtry.

Letni Park Wodny „Aquafun Legnica” będzie dobrze skomunikowany z pobliskim Parkiem Miejskim, dzięki podziemnemu przejściu dla pieszych.

Miasto ma już pozwolenie na budowę tego obiektu i gotowy projekt. Koszt budowy szacowany jest obecnie na kilkanaście milionów złotych. Roczny koszt utrzymania całego obiektu może sięgnąć 2 mln zł.

– Realizacją tej inwestycji powinna zająć się spółka komunalna – Strefa Aktywności Gospodarczej – mówi prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. – Projekt uchwały w tej sprawie w najbliższym czasie skieruję do Rady Miejskiej. Chcemy, by proces inwestycyjny rozpoczął się jeszcze w 2018 roku, po to, by obiekt mógł być udostępniony mieszkańcom już na przyszły sezon letni.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl oraz UM Legnica

- REKLAMA -