Londyńska masa krytyczna

Klub dla pasjonatów dwóch kółek? I to na zaadaptowanym parkingu samochodowym? Mowa o H2 Bike Run Soho. Miejscu, w którym nie tylko można poćwiczyć, ale i wziąć prysznic, zmienić, a nawet oddać do prania ubranie, a także bezpiecznie zaparkować rower na czas pracy. O fenomenie H2 rozmawiamy z Sarah Morelli, znanym szkoleniowcem, instruktorem, a także udziałowcem londyńskich klubów.

Klub H2 Bike Run Soho to zupełnie inny pomysł na fitness. To oryginalne rozwiązanie uwzględniające nowoczesne miejskie trendy: cycling, jogging, fitness. Skąd pomysł na klub o takim profilu?
− Pomysł na H2 zrodził się na dobrą sprawę z potrzeby chwili. Piers Slater, założyciel klubów, sam kilka lat dojeżdżał do pracy rowerem i bliskie mu były problemy setek miejskich cyklistów. Klub H2 Bike Run daje możliwość zapracowanym i zagonionym mieszkańcom miasta trenować w miejscu, które rozumie ich potrzeby. Bo my naprawdę wiemy, w jaki sposób pomóc rowerzyście lub biegaczowi, aby pozostawał w dobrej kondycji.

Co można powiedzieć o klientach klubu?
− To bardzo proste. To są ludzie kochający rowery i bieganie. Ale trzeba też powiedzieć, że coraz więcej klubowiczów to osoby, którym nie odpowiada oferta innych klubów, które nie są zadowolone z jakości obsługi klienta w innych miejscach, które nie otrzymują spersonalizowanego serwisu, a tu mogą na to liczyć. To właśnie nasza siła.

Na co przede wszystkim stawiają państwo w swoich klubach? Co jest trzonem oferty? Jak wyglądają poszczególne strefy klubu?
− W H2 klienci znajdą przede wszystkim studio Spinning® z systemem grupowego monitoringu pracy serca. Wszyscy instruktorzy są odpowiednio szkoleni, tak by zagwarantować wysoki poziom zajęć. Istotną rolę odgrywa także strefa treningu funkcjonalnego. Oferujemy również zajęcia jogi, pilatesa, boksu i TRX w małych, maksymalnie 6-osobowych grupach. Naszą mocną stroną jest niewątpliwie bezpieczny parking dla 360 rowerów. Klienci chętnie korzystają także z pralni. W klubie znalazło się również miejsce dla pokoju terapeutycznego, gdzie można skorzystać z masażu sportowego, usług osteopaty czy fizjoterapeuty.

Dużą wagę klub przykłada do jakości obsługi klienta. Stawia więc na odpowiednich ludzi w odpowiednich miejscach. Jak wygląda struktura zatrudnienia?
− W większości przypadków pracownicy są zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin. Dotyczy to osób zajmujących się sprzedażą i pracujących na recepcji. Trenerzy personalni oraz instruktorzy Spinning® pracują na własny rachunek. Wszyscy jednak przechodzą gruntowne szkolenia, o co szczególnie dbamy.

Czy w ofercie klubu stawiającego na zindywidualizowany serwis znajdziemy również treningi personalne?  
− Oferujemy treningi personalne u wyselekcjonowanych trenerów, którzy z nami współpracują. Strefa przeznaczona do tego rodzaju treningu nie jest duża i nie specjalizujemy się w treningu personalnym. To ma być jedynie wsparcie dla naszych klientów w ich dążeniu do indywidualnych celów.

Wspomniała pani wcześniej o zajęciach grupowych. Czy w tego rodzaju klubie poza zajęciami Spinning coś jeszcze cieszy się popularnością?
−    Ależ oczywiście! Wszystkie zajęcia są oblegane. Nie ma żadnych problemów z frekwencją, co nas bardzo cieszy.

To siła intensywnych działań marketingowych?
− Działamy aktywnie w mediach społecznościowych i wykorzystujemy generalnie internet do promocji klubu. A reszta to potęga marketingu szeptanego.

Dziękuję za rozmowę.


Krótko o H2 Bike Run SOHO
•    Monitorowany parking dla 360 rowerów
•    Studio Spinning na 32 rowery stacjonarne
•    1200 szafek do dyspozycji klubowiczów (możliwość wynajęcia szafki na dłuższy czas)
•    39 kabin prysznicowych
•    Zarządzanie kontem klubowicza online (rezerwacja zajęć, płatności)
•    Ponad 40 godzin zajęć dla małych grup (maks. 6 osób) na tydzień. TRX, pilates, joga, boks, Strenghts Circuits, HIIT, Burn
•    Większość klientów korzysta z klubu 3–4 razy w tygodniu
•    Dodatkowe usługi: sprzedaż i serwis rowerów, gabinet terapii sportowej firmowany przez Osteon, pralnia
•    Centralne, wygodne położenie klubu
•    Strona internetowa: www.h2bikerun.co.uk

W 2017 roku w maju otwarto drugą lokalizację H2 Bike Run – Victoria.

Artykuł ukazał się w wyd. 4/2012 Magazynu Fitness Biznes. Do publikacji na portalu został uaktualniony.

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ