FIBO wyrusza na podbój USA

W dniach 6-8 grudnia 2018 roku w Orange County Convention Center w Orlando na Florydzie odbędzie się pierwsza edycja FIBO USA.

– Dzięki FIBO USA znajdziemy się w jednym z najważniejszych dla przemysłu fitnessowego regionów. To będzie okazja dla międzynarodowych przedsiębiorstw z branży na pokazanie się na rynku amerykańskim – mówi Hans-Joachim Erbel, CEO Reed Exhibitions Deutschland GmbH, organizator FIBO.

Z 57.2 milionami członków 36540 klubów fitness i obrotami ok. 27.6 miliardów dolarów rynek amerykański jest największym rynkiem na świecie.
Organizator imprezy uważa, że będzie to wydarzenie, w którym “trzeba będzie uczestniczyć”.

– Rozmowy z klubami fitness, studiami treningu oraz innymi miejscami związanymi z aktywnością fizyczną i profilaktyką zdrowotną potwierdziły nasze przypuszczenia. Jest  potrzeba zaproponowania rynkowi amerykańskiemu fitnessowego show, które zgromadzi pod jednym dachem różne obszary tematyczne branży. Mamy już potwierdzoną obecność pierwszych wystawców – mówi Herve Sedky, Prezydent Reed Exhitions, The Americas.
Wiadomo już, że podczas amerykańskiej premiery FIBO zaprezentują się np. Keiser Corporation, ZIVA USA, MYZONE Limited i True Fitness Technology.

Obok właścicieli i inwestorów klubów i studiów treningu bardzo ważną grupę docelową imprezy stanowić będą prywatni odbiorcy sprzętu, a także sektor publiczny.
Ponad 50 proc. obrotów na rynku amerykańskim pochodzi z wyposażania “country clubs” (ekskluzywne kluby sportowe), placówek sektora publicznego oraz wyższych uczelni.
FIBO USA liczy także na zwiedzających z branży hotelowej, osób odpowiedzialnych za zakupy dla szkolnictwa i wojska.

Impreza będzie również skierowana do klienta ostatecznego. Fani fitnessu i aktywnego stylu życia będą, podobnie jak na targach w Niemczech, mile widziani. Z myślą o dotarciu do różnych grup zwiedzających, FIBO USA będzie co roku odbywało się w innej części kraju.

We współpracy z międzynarodowym ambasadorem FIBO, Hermanem Rutgersem, zorganizowany zostanie również towarzyszący targom kongres – The American Health and Fitness Forum, adresowany do menedżerów i ekspertów branży fitness.

Źródło: materiały prasowe targów FIBO; zdjęcie – ORANGE COUNTY CONVENTION CENTER

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ