LAUTUS: Strefa bezpiecznego powietrza w klubie fitness

Przyszło nam żyć w nowych czasach. W powietrzu, którym oddychamy, rozprzestrzenia się wirus paraliżujący świat i jego gospodarkę. Nagle prozaiczne czynności, typu wyjście do sklepu – kojarzą się z zagrożeniem. W odpowiedzi na potrzeby konsumentów – firma Venture Industries zaprojektowała przenośny hybrydowy oczyszczacz powietrza – LAUTUS.

Nowa rzeczywistość

Covid-19 przeorganizował naszą rzeczywistością, a my nadal uczymy się, jak bezpiecznie przetrwać. Jak współegzystować z niewidzialnym wrogiem. Z rozrzewnieniem wspominamy czasy koncertów, szaleństw na basenie, wyjścia do teatru i kina. Tkwimy w zawieszeniu i pytamy: kiedy poczujemy się bezpiecznie wsiadając do autobusu albo stojąc w kolejce do kasy w sklepie, kiedy zabierzemy dzieci na basen? Jest wiele niewiadomych. Natomiast jedno jest pewne – wirus odebrał nam poczucie beztroski w kontaktach międzyludzkich. Każde kichnięcie za naszymi plecami sprawia, że zaczynamy się zastanawiać.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dociera do nas, że przecież wciągamy do płuc powietrze, w którym mogą się unosić zarazki, zwyczajnie boimy się o siebie i naszych bliskich. I choć staramy się żyć normalnie, eliminować zagrożenia z naszego otoczenia – towarzyszy nam świadomość, że nie jesteśmy bezpieczni. I po ludzku boimy się perspektywy, tego, że jedno kichnięcie sparaliżuje nas i całe nasze środowisko na dwa tygodnie. Przyzwyczailiśmy się do noszenia maseczek, do nieustannego mycia i odkażania rąk, ale nie zmienia to faktu, że wokół nas, w powietrzu mogą unosić się wirusy.

Profesjonalne oczyszczanie

Co zatem robić, jak pozbyć się intruza z najbliższego otoczenia ? Odpowiedzią jest profesjonalny oczyszczacz powietrza, który nie tylko filtruje, ale eliminuje wszelkie drobnoustroje. W odpowiedzi na potrzeby konsumentów – firma Venture Industries zaprojektowała przenośny hybrydowy oczyszczacz powietrza – LAUTUS.
Na etapie wstępnych badań nad produktem, zostały przeanalizowane dostępne na rynku komponenty i technologie dedykowane do usuwania z powietrza wirusa COVID-19. W efekcie do produkcji została skierowana hybryda łącząca w sobie zalety wyspecjalizowanych filtrów HEPa, lapy UV-C oraz materiałów uniemożliwiających długą żywotność wirusa.

Trzy etapy filtracji

Wspomniane urządzenie zostało wyposażone w wewnętrzny system filtracyjny (3 etapy filtracji):
-Wstępnego w klasie G4 – zatrzymującego pyły i kurze przed dostaniem się do urządzenia
-Pośredniego H13 – filtry tej klasy są w stanie zatrzymywać bakterie
-Końcowego H14 – zapewnia 99,995% skuteczność filtracji. Jest w stanie zatrzymać cząstki rozmiarów wirusa

Przyspieszone rozkładanie wirusów

Całość zamknięto w łatwej do utrzymania w czystości, białej, prostopadłościennej obudowie z oświetleniem bocznym LED. Wspomniane oświetlenie sygnalizuje prace działania lampy UV-C znajdującej się w zamkniętej komorze filtracyjnej pomiędzy filtrami HEP’a. Funkcją wspomnianej lampy jest przyśpieszenie rozkładu wirusów osiadających w filtrach, zwiększając przy tym komfort i bezpieczeństwo użytkownika. Na wlocie do urządzenia oraz pomiędzy filtrem pośrednim i końcowym zaprojektowano przegrody wykonane z miedzi. Decyzja ta została podjęta na bazie dostępnych publikacji naukowych, w których miedź przedstawia się jako materiał na którym wirus utrzymuje się najkrócej względem innych metali i ich stopów.

Dostępne wersje urządzenia

Urządzenie zaprojektowano w dwóch wersjach LAUTUS 50 oraz LAUTUS 100. Pierwsza, mniejsza wersja urządzenia zapewnia filtrację powietrza o wydajności 450 (pomieszczenie do 40 ) większy odpowiednik daje możliwość filtracji na poziomie 800 (pomieszczenie do 65 ).
Nowy oczyszczacz jest gotowe do pracy, wystarczy ustawić w pomieszczeniu i włączyć zasilenie. Wbudowany potencjometr pozwala na czteropoziomową regulacje wydajności. Inteligentny system diagnostyki wewnątrz urządzenia informuje Użytkownika o stanie zabrudzenia filtrów oraz o prawidłowym funkcjonowaniu.

Działa bezobsługowo

LAUTUS można zaliczyć do tzw. urządzeń bezobsługowym, jedynymi czynnościami wykonywanymi przez użytkownika poza włączeniem i wyłączeniem jest okresowe czyszczenie filtra wstępnego G4. Wystarczy go wyjąć i odkurzyć. W momencie kiedy filtr ulegnie zabrudzeniu urządzenie zasygnalizuje to migająca diodą. Nie zatrzyma się jednak od razu pozostawiając użytkownika bez odpowiedniej filtracji. Wentylator zwolni swoje obroty informując Użytkownika, że ma 12h na wyczyszczenie filtra w przeciwnym razie oczyszczacz się wyłączy.

Bezpieczeństwo i komfort

Dzięki swojej kompaktowej obudowie i zestawowi kół montowanych do podwozia urządzenia możliwy jest jego swobodny transport w obrębie całego lokalu. Neutralny design powoduje, że łatwo wtapia się w otoczenie nie zaburzając harmonii pomieszczenia. Wygłuszenie obudowy nowoczesnym materiałem umożliwia cicha pracę urządzenia przy zachowaniu wysokiej wydajności (np. przy pomieszczeniu wielkości 40 m , 3 pełne filtracje powietrza na godzinę).
LAUTUS to urządzenie dzisiejszych czasów zapewniające bezpieczeństwo i komfort tobie i twojemu najbliższemu otoczeniu.

Więcej informacji na https://www.venture.pl/wentylatory/strefa-bezpiecznego-powietrza/lautus

Autor: Kamil Szatkowski – Dział Techniczny Venture Industries
Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -