Dotacja dla branży fitness

ukactive, wraz z organizacjami działającymi w branży hotelarsko-gastronomicznej i handlu detalicznego, wezwało rząd do udzielenia wsparcia w związku z kryzysem wywołanym przez  COVID-19. Wspólnie z British Property Federation (BPF), British Retail Consortium (BRC), Revo i UKHospitality wystosowało apel do rządu o ratowanie miejsc pracy i firm poprzez wprowadzenie dotacji na rzecz nieruchomości (Property Bounceback Grant).

Ratunek dla biznesu

Analiza zlecona przez pięć organizacji branżowych wykazała, że gdyby rząd zapłacił 50% niezapłaconych czynszów w sektorach handlu detalicznego, hotelarstwa i rekreacji przez sześć miesięcy, co kosztowałoby 1,75 mld funtów, zwiastowałoby to zwrot z inwestycji dla Skarbu Państwa – jeśli chodzi o wpływy z podatków z działalności gospodarczej – w wysokości prawie 7 mld funtów (około 400%) i pozwoliłoby na uratowanie 375 000 miejsc pracy.

Propozycje dla rządu

Organizacje branżowe proponują dotacji z tytułu zwrotu kosztów najmu:

-Granty rządowe w wysokości do 50% czynszu i opłat za usługi w okresie od marca do września,
-Dotacje byłyby uzależnione od zgody wynajmującego i najemcy na pokrycie pozostałych 50% czynszu i opłat serwisowych zgodnie z określonymi przez rząd warunkami,
-Dotacje otrzymałyby przedsiębiorstwa z branży hotelarsko-gastronomicznej, rekreacyjnej i handlu detalicznego – wszystkie sektory, które znacząco ucierpiały w wyniku kryzysu i które już odnotowały znaczące straty i musiały zdecydować się na zwolnienia pracowników,
-Skoncentrowano by się na tych przedsiębiorstwach, które były najdłużej zamknięte i nie były w stanie zarabiać.

Problemy DW Sports

W zeszłym tygodniu spółka DW Sports ogłosiła, że restrukturyzuje swoje portfolio siłowni i obiektów handlowych i ogłasza upadłość. Oznacza to likwidację wielu miejsc pracy. ukactive uważa, że może to być wierzchołek góry lodowej, chyba że rząd zapewni wsparcie finansowe i regulacyjne dla sektora fitness i rekreacji.

Przy zerowych przychodach z obiektów fitness podczas lockdownu wiele firm miało trudności z opłaceniem czynszu i opłat za usługi. Doprowadziło to do tego, że operatorzy stoją w obliczu niepewnej przyszłości, a wielu z nich jest w trakcie zamykania na stałe ze względu na niemożliwe do przezwyciężenia zadłużenie – sytuacja ta może prowadzić do utraty tysięcy miejsc pracy.

Huw Edwards, dyrektor generalny firmy ukactive, powiedział: – COVID-19 zniszczył sektor fitness i rekreacji, a wiele firm nie ma żadnych dochodów, ale nadal boryka się z kosztami czynszu. Przed wprowadzeniem COVID-19, przedsiębiorstwa te były rentowne i przynosiły zyski.

Fot. Ryan De Hamer/Unsplash

Źródło: opracowano na podstawie materiałów ukactive

- REKLAMA -