Gabinet Fizjoterapii Holmes Place to pierwsze w Warszawie miejsce, które oferuje klientom profesjonalny trening terapeutyczny na Spacecurl 3D. To efektywne zaadaptowanie technologii NASA wykorzystywanej w badaniach kosmicznych.

Trójwymiarowe urządzenie terapeutyczne pozwala na podejście do każdego rodzaju niestabilności postawy. Przeznaczone jest do pracy nad mobilnością, równowagą i stabilnością ciała. System posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa ISO/CE i cieszy się dużą popularnością w amerykańskich i europejskich ośrodkach medycznych.
Spacecurl 3D stanowi ważny element uzupełniający treningi zawodowych sportowców i profesjonalistów narażonych na duże przeciążenia fizyczne.

Jak to działa?

System trzech pierścieni poruszany jest siłą mięśni pacjenta. Możliwość dostosowania parametrów urządzenia pozwala kontrolować stopień trudności ćwiczeń i dostosować je do indywidualnych potrzeb tak, że mogą z niego korzystać zarówno dorośli, osoby starsze, jak i dzieci.

Sesje terapeutyczne oparte są na seriach ćwiczeń pod opieką wykwalifikowanych fizjoterapeutów, którzy przygotują pacjenta oraz dostosowują plan treningu do jego możliwości i potrzeb.

Zastosowanie

  • budowanie równowagi i koordynacji ruchów ciała
  • równoważenie napięcia mięśni kręgosłupa i ich odpowiednie ukrwienie
  • aktywne korygowanie wad postawy
  • uzupełnienie i utrwalenie terapii manualnej

Krzysztof Stefanek, fizjoterapeuta Holmes Places zapewnia:- Dzięki terapii z wykorzystaniem Spacecurl 3D pacjent we wspaniały sposób wzmocni głębokie mięśnie stabilizujące kręgosłup, poprawi globalną mobilność i stabilność stawów. Przyjemnym efektami ubocznymi takiego treningu są: redukcja przeciążeń układu ruchu, poprawa globalnego ukrwienia, co często niesie ze sobą zmniejszenie bólu oraz wspieranie powrotu do sprawności po kontuzji. A to wszystko w zamian za niesamowitą, kosmiczną zabawę.

W najbliższy weekend podczas Pikniku Fit&Friends organizowanego przez Holmes Place można będzie po raz pierwszy skorzystać z kosmicznej terapii.

- REKLAMA -