Szklany kort w Magnolia Park

Mistrzostwa Polski we wrocławskim Magnolia Park to pierwszy tego typu event sportowy w centrum handlowym w Polsce. W Magnolia Park stanął szklany kort, na którym przez miesiąc, począwszy od 7 czerwca, można oglądać najlepszych zawodników w naszym kraju, ale także z czołówki światowego rankingu.

Mecze w Magnolia Park

-Cieszymy się, że gościmy w Magnolia Park wszystkie najważniejsze wydarzenia. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć w akcji światowe gwiazdy oraz najlepszych seniorów i juniorów w kraju – zachęca Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR Magnolia Park. – Dzięki temu, że tym razem mistrzostwa organizowane są w budynku, przy sztucznym oświetleniu, mecze można rozgrywać w dzień, co kilka lat temu na Placu Solnym nie było możliwe – dodaje Marta Kocik.

Szklany kort – kto pierwszy?

Pierwsi na szklany kort weszli najmłodsi zawodnicy, którzy od 7 do 9 czerwca skrzyżowali rakiety w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów. Seniorzy grali o tytuł mistrza Polski kilka dni później – od 13 do 15 czerwca. Zwieńczeniem miesiąca ze squashem w Magnolia Park będą Drużynowe Mistrzostwa Polski (od 27 do 29 czerwca).
– To właśnie podczas tego turnieju zobaczymy graczy z absolutnej czołówki światowego rankingu. Zawody są bowiem częściowo otwarte dla zawodników z zagranicy – podkreśla Michał Mierzejewski z Wrocław Squash Club.

Trwające cały miesiąc wydarzenie to nie tylko impreza dla profesjonalistów. W międzyczasie rozegrany zostanie turniej dla amatorów oraz dla graczy zaawansowanych (21 – 22 czerwca). Organizatorzy zaplanowali także wydarzenia towarzyszące: animacje dla dzieci i dorosłych, gry pokazowe oraz możliwość wynajęcia szklanego kortu w niedziele niehandlowe. – Squash to sport dla każdego. Wydarzenie ma na celu jeszcze większe rozpowszechnienie tej dyscypliny sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Obserwowanie zmagań najlepszych i możliwość zagrania w szklanym korcie to niebywała okazja na skalę Polski – mówi Marta Kocik.
Organizatorem tegorocznych Indywidualnych oraz Drużynowych Mistrzostw Polski w Squashu jest Wrocław Squash Club. Magnolia Park jest jednym z partnerów imprezy. Turniej rozgrywany jest pod patronatem Polskiego Związku Squasha.

Magnolia Park jest największym centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjnym na Dolnym Śląsku. Łączna powierzchnia handlowa obiektu wynosi 100 tys. mkw. Jest tu ponad 260 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Zmotoryzowani klienci mają do dyspozycji 3,5 tys. darmowych miejsc parkingowych.  Do dyspozycji klientów jest zewnętrzne boisko multifunkcyjne, strefa do Street Workoutu, plac zabaw dla dzieci, a także deptak z drzewami, ławeczkami i fontannami, przy których można odpocząć. Magnolia Park stanowi miejsce spotkań dla lokalnej społeczności również ze względu na organizowane tu wydarzenia specjalne. Więcej informacji można znaleźć na www.magnoliapark.pl.

Źródło: materiały prasowe

 

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ