LIDL zadba o kręgosłup pracownika

W trosce o poprawę zdrowia oraz samopoczucia pracowników od marca sieć Lidl Polska postanowiła wprowadzić w każdym z 10 Centrów Dystrybucyjnych w Polsce bezpłatną, kompleksową opiekę fizjoterapeutyczną dla pracowników. Korzystają oni z masażów, bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych, konsultacji ergonomicznych na stanowiskach pracy, indywidualnie przygotowywanych zestawów ćwiczeń. Fizjoterapeuci pracujący w Centrach Dystrybucyjnych zajmują się również profilaktyką. Będą to szkolenia i warsztaty oraz ćwiczenia rozciągające dla pracowników magazynów czy pracowników biurowych.

„W Lidl Polska troszczymy się o naszych pracowników, oferując im atrakcyjne warunki zatrudnienia. Są to wysokie zarobki oraz liczne benefity, w tym te związane z dostępem do usług medycznych. Chcemy by wiedzieli, że pracodawca zapewnia im szeroki pakiet świadczeń w trosce o zdrowie i samopoczucie pracowników oraz ich rodzin”

– podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager Lidl Polska

Pracownicze punkty fizjoterapii

Wszystkie punkty fizjoterapii znajdują się na miejscu, w centrach dystrybucyjnych. Fizjoterapeuci dokonują oceny funkcjonalnej pracowników i wspólnie planują proces rehabilitacji rozłożony w czasie. Punty wyposażone są w sprzęt do masażu i do terapii, przybory rehabilitacyjne (rolery, wałki, piłki, kettle, maty itp.), taśmy kinesiology taping, środki higieniczne i dezynfekujące oraz okresowe materiały edukacyjne dla pracowników. Cyklicznie są one także zaopatrywane w nowe sprzęty.

Lider benefitów

Rynek pracy w Polsce stale rozwija się na korzyść pracownika. Wśród pracodawców, którzy zapewniają wysokie zarobki oraz bogaty pakiet świadczeń dodatkowych jest jeden z Top Employers 2019 – Lidl Polska. W tym roku sieć zaoferowała swoim pracownikom nie tylko wzrost płac. Już od 1 marca wszyscy pracownicy magazynów, biur sprzedaży oraz biur ekspansji Lidl Polska mają łatwy dostęp do specjalistów oferujących szereg zabiegów mających na celu poprawę ich ogólnej kondycji fizycznej.

Atrakcyjna praca to w przekonaniu większości z nas wypadkowa wysokiego wynagrodzenia, pakietu dodatkowych świadczeń (m.in. opieka medyczna, karta MultiSport) oraz możliwości rozwoju. Jako pracodawca wszystko to gwarantuje Lidl Polska. Od marca 2019 roku stawki płac w Lidlu ponownie wzrosły, tym razem średnio o ok. 9,2% w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego.

Źródło: materiały prasowe LIDL

- REKLAMA -