W ramach autorskiego projektu „Pociąg do Stacji Forma”, 18 września na pierwszym piętrze krytej pływalni „Wodnik” Miejskiego Ośrodku Sportu  i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach powstanie Ośrodek Promocji Zdrowia pod nazwą Fitness Park.

Autorem projektu jest  Elżbieta Zarębska mgr pedagogiki i promocji zdrowia, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, trener i sędzia PZKFiTS.

W ramach działalności ośrodka będzie można skorzystać z siłowni, poradni dietetycznej, w tym klinicznej i sportowej oraz grupowych treningów fitness i spinningu.

W ofercie znajdą się również zajęcia dedykowane osobom z nadwagą i seniorom, a także programy specjalne , takie jak Trening Zdrowego Życia, warsztaty zdrowego odżywiania dla szkół i przedszkoli, warsztaty  dla kobiet w ciąży.

Na terenie klubu znajdzie się również Kącik Dzieci, w którym będzie można pozostawić swoje pociechy na czas treningu.

Jak mówi Elżbieta Zarębska: – Powstanie ośrodka jest efektem mojej 20 letniej działalności w zakresie promocji zdrowia, oraz jako trenera i sędziego PZKFiTS w naszym mieście.
Pierwsze zajęcia aerobiku poprowadziłam 1 marca 1999r, od tego czasu udało mi się przekonać mieszkańców Czechowic-Dziedzic i nie tylko, aż  do 37 form aerobiku-fitness. Natomiast w roku 2000 odbyła się moja pierwsza impreza Promocji Zdrowia dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Mamo nie tucz mnie”.
Bardzo chcę stworzyć w naszym mieście miejsce inne niż wszystkie, w którym odnajdzie się każdy niezależnie od wieku i zaawansowania ruchowego.

- REKLAMA -