Już w sobotę Bieg Firmowy: Remote Edition

Pomoc dzieciom z niepełnosprawnością, integracja pracowników oraz aktywność sportowa to trzy filary na których oparty jest coroczny Bieg Firmowy. Już 29 sierpnia 2020 r. tysiące pracowników z kilkuset firm wspólnie przebiegnie 5-kilometrową trasę z dowolnego miejsca na świecie. Głównym partnerem Biegu Firmowego po raz kolejny został Benefit Systems.

Pomoc potrzebującym dzieciom

Ideą Biegu Firmowego jest promowanie zdrowej rywalizacji oraz aktywności fizycznej wśród pracowników oraz chęć pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom. W tym roku impreza będzie miała charakter wirtualny. Dzięki specjalnej aplikacji mobilnej uczestnicy z całego świata będą mogli pobiec bezpiecznie we wspólnym celu. Jest nim pomoc dzieciom wymagającym kosztownego leczenia i rehabilitacji. Firmy mogą zgłosić dowolną liczbę drużyn uczestniczących w rywalizacji. W biegu startują 5-osobowe drużyny, każdy zawodnik ma do przebiegnięcia dystans 5 km. A jak się okazuje, Polacy lubią biegać.

Bieganie – polska specjalność

Z badania MultiSport Index Pandemia, przeprowadzonego w kwietniu br., wynika, że nawet w okresie epidemii biegi uprawiało 27 proc. aktywnych mieszkańców Polski. Wśród pracowników zamiłowanie do joggingu jest jeszcze większe. Tę dyscyplinę wybierało aż 31 proc. Z roku na rok powiększa się grupa biegaczy, którzy biorą udział w zorganizowanych zawodach biegowych. W 2018 r. na linii startu stanęło 25 proc. biegaczy, rok później udział w biegach wzięło aż 37 proc. (MultiSport Index). Systematycznie wzrasta również liczba uczestników Biegu Firmowego. W pierwszej edycji wzięło udział 1700 pracowników, w zeszłorocznej – 9350. W biegu, po raz kolejny udział wezmą pracownicy Benefit Systems. Trenerzy Programu MultiSport, pomagali przygotować się do startu pozostałym uczestnikom prowadząc m.in. treningi biegowe.

Motywowanie jest naszą misją

– W Benefit Systems od lat naszą misją jest motywowanie Polaków do podejmowania regularnej aktywności fizycznej. Wierzymy, że sport ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. W tym roku, po raz kolejny, zostaliśmy partnerem Biegu Firmowego, który poprzez pozytywne emocje i sportową rywalizację wspiera pracowników firm z całego kraju, wspiera podopiecznych tej inicjatywy. Jestem przekonany, że również w tegorocznej edycji Biegu Firmowego, uczestnicy, a w tym silna reprezentacja z naszej firmy, dadzą z siebie wszystko – wyjaśnia Adam Radzki, członek Zarządu Benefit Systems.

Dochód dla Fundacji Everest

To już 8. edycja Biegu Firmowego, któremu przyświeca dobroczynny cel. Tegoroczny dochód ze sztafety zostanie przekazany dla 12 podopiecznych Fundacji Everest. Od 2013 r. dzięki zaangażowaniu 47 tys. uczestników z ponad 1 tys. firm udało się zebrać ponad 800 tys. złotych dla potrzebujących.

Więcej informacji o Biegu Firmowym znajduje się na stronie: https://biegfirmowy.pl/

Źródło: materiały prasowe
Fot. AdobeStock

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ