Galaxy Watch4: Personalizacja i dbanie o dobrostan

Nowa aktualizacja serii Galaxy Watch4 pozwala użytkownikom osiągać wyznaczone cele za sprawą udoskonalonych funkcji w zakresie zdrowia i dobrostanu. Daje im też znacznie większe pole do wyrażania siebie dzięki wielu opcjom personalizacji.

Firma Samsung Electronics ogłosiła niedawno aktualizację dla Galaxy Watch4 i Galaxy Watch4 Classic. Ułatwi ona użytkownikom osiąganie celów w dziedzinie zdrowia i dobrostanu, a także pozwoli im jeszcze lepiej podkreślić indywidualny styl. Użytkownicy będą mogli cieszyć się z wielu udoskonaleń. Są to m.in. zaawansowany trening interwałowy dla biegaczy i rowerzystów, nowy program analizy snu czy nowa analiza składu ciała. Właściciele Galaxy Watch4 zyskają ponadto kolejne sposoby dostosowania zegarka do swojego indywidualnego stylu.

– Jesteśmy świadomi rosnących potrzeb użytkowników smartwatchy. Dlatego za pomocą najnowszej aktualizacji pragniemy zapewnić posiadaczom Galaxy Watch4 wszystko, czego mogą potrzebować na drodze do osiągnięcia dobrostanu

– mówi Janghyun Yoon, Executive Vice President and Head of Software Platform at Mobile eXperience Business, Samsung Electronics.

– Cieszymy się, mogąc zapewnić im nowe możliwości, które wpisują się w naszą szerszą inicjatywę holistycznego podejścia do dobrostanu użytkowników.

Wgląd w stan zdrowia

Najnowsza aktualizacja dotycząca analizy składu ciała daje użytkownikom lepszy wgląd w stan ich zdrowia. Samsung Health będzie teraz oferować informacje o składzie ciała dzięki Centr, cyfrowemu programowi fitness prowadzonemu przez Chrisa Hemswortha.  Ma on na celu zmianę nawyków zdrowotnych i fitnessowych, a także sposobu myślenia użytkowników. Co więcej, posiadacze Galaxy Watch4 otrzymają możliwość bezpłatnego skorzystania z 30-dniowego okresu próbnego, obejmującego nieograniczony dostęp do Centr.

Niezależnie od tego, czy użytkownik chce dopiero rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną, czy intensywnie trenuje do zbliżającego się maratonu, nowa funkcja celów interwałowych firmy Samsung opracowana z myślą o rowerzystach i biegaczach pozwala wstępnie ustawić czas, dystans i liczbę serii w ramach treningu. Wystarczy to zrobić, a Galaxy Watch4 poprowadzi użytkownika przez specjalnie dostosowaną sesję treningową obejmującą na przemian ćwiczenia o dużej i małej intensywności.

Firma Samsung kontynuuje także współpracę z najlepiej ocenianymi aplikacjami. Są to adidas Running i Strava.

Analiza snu

Nowy program analizy snu pomaga użytkownikom w wyrabianiu jeszcze lepszych nawyków w tym zakresie. Śledzi on sen użytkownika przez 7 dni. Po tym czasie prosi go o wypełnienie dwóch ankiet, by przypisać mu jeden z ośmiu zwierzęcych symboli – najlepiej oddający jego nawyki w zakresie snu. Następnie poprowadzi użytkownika przez trwający od 4 do 5 tygodni program treningowy. Obejmuje on misje, listy kontrolne, artykuły dotyczące snu, medytacje i regularnie sporządzane raporty – aby pomóc mu poprawić jakość snu.

Galaxy Watch4 i analiza snu

Dla budzenia się z poczuciem, że jesteśmy wypoczęci, kluczowe są cisza i spokój. Galaxy Watch4 rozpoznaje, gdy użytkownik zasypia, po czym automatycznie wyłącza światła obsługiwane przez Samsung SmartThings, zapewniając lepsze warunki do snu.

Zdrowsze serce

Za sprawą połączenia z zaawansowaną technologią czujnika BioActive oraz aplikacją Samsung Health Monitor[5], Galaxy Watch4 wykonuje pomiar ciśnienia krwi i EKG, umożliwiając użytkownikom monitorowanie zdrowia serca w dowolnym miejscu i czasie. Aplikacja Samsung Health Monitor, po raz pierwszy wprowadzona w roku 2020, jest dziś dostępna w 43 krajach na całym świecie. W marcu tego roku będzie dostępna w 11 kolejnych – m.in.: w Kanadzie, Wietnamie i RPA.

Większy wybór pasków i tarcz

Aktualizacja Galaxy Watch4 sprawia, że wrażenia z użytkowania urządzenia ubieralnego stają się jeszcze lepsze. Użytkownicy mogą jeszcze lepiej spersonalizować tarczę smartwatcha, nadając jej prawdziwie niepowtarzalny charakter, dzięki dodatkowym barwom i nowym rodzajom cyfrowych zegarów. A nowe kolory pasków oraz nowy pasek materiałowy i w formie bransoletki sprawią, że zegarek zyska jeszcze bardziej indywidualny styl.

Rozbudowa kompatybilności w ramach ekosystemu Android

W roku 2021 Samsung i Google zaprezentowały opracowany wspólnie system operacyjny Wear OS™ Powered by Samsung. Zapewnia on płynniejsze połączenia pomiędzy urządzeniami Android i bezproblemowy dostęp do większej liczby aplikacji. W tym Google Maps, Google Pay i YouTube Music, za pośrednictwem Google Play. Niebawem, dzięki dodatkowej aktualizacji, użytkownicy będą mogli streamować z aplikacji YouTube Music muzykę przez Wi-Fi bądź LTE na swoim Galaxy Watch4. Oznacza to, że nie będą musieli brać ze sobą telefonu, by móc cieszyć się ulubioną muzyką podczas pracy czy w drodze.

Podczas wstępnej konfiguracji użytkownicy mogą teraz za jednym dotknięciem instalować na Galaxy Watch4 swoje ulubione aplikacje smartfonowe.  Dzięki temu mogą cieszyć się płynną obsługą różnych urządzeń od pierwszych chwil korzystania z nich.

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj też Co piaty Europejczyk korzysta z urządzeń typu wearables

- REKLAMA -