Mistrzowski FIT ROOM 20 w Białej Podlaskiej

W Białej Podlaskiej działają dwa studia oferujące trening EMS. Jak na miasto z 58 tys. mieszkańców to duży potencjał dla obu konkurencyjnych studiów. Rozmawiamy z Mateuszem Dziekanem, mistrzem świata w kulturystyce sylwetkowej, a także właścicielem studia FIT ROOM 20.

Czy w Białej Podlaskiej są klienci na trening EMS?

– Elektrostymulacja to nowość. Każdy jest ciekawy, co to jest, jakie są tego efekty, a także jakie odczucia związane są z tym rodzajem treningu. Potencjalnych klientów przekonuje czas trwania treningu, jego intensywność oraz brak dodatkowego obciążenia. Trening jest bardzo mało inwazyjny i to się podoba. W Białej Podlaskiej są faktycznie dwa miejsca oferujące ten rodzaj treningu. Myślę, że każdy z nas chce tego samego: dobra klienta, poprawy samopoczucia a rynek potrzebujących jest na tyle duży, że oba studia mają pełne ręce roboty.

Jest pan mistrzem świata w kulturystyce sylwetkowej. Czy osobie związanej z kulturystyką nie łatwiej byłoby zaproponować tradycyjne formy treningu? Dlaczego właśnie EMS?

– Trening kulturystyczny rządzi się swoimi żelaznymi zasadami. Ale wiele osób teraz nie potrzebuje bardzo rozbudowanej muskulatury. Bardziej zależy klientom na poprawie zdrowia, w tym zlikwidowaniu nadwagi, wzmocnieniu słabych partii mięśniowych. Wielu klientów skarży się na bóle kręgosłupa, karku, stawu kolanowego, a w tych przypadkach EMS jest niezawodny. Szykując formę na ostatnie zawody, wykorzystywałem EMS do zbijania tkanki tłuszczowej i powiem szczerze, że stosowałem różne zabiegi, aby maksymalnie zwiększyć tempo spalania tłuszczu, ale to, co robi elektrostymulacja, nie ma sobie równych. Podsumowując: EMS i trening kulturystyczny mogą się wzajemnie dopełniać. Uważam, że  w przypadku osoby trenującej amatorsko EMS może w pełni zastąpić tradycyjną aktywność.

Kto korzysta z usług studia FIT ROOM? Czy klienci wolą trening 1:1 czy w parach?

– W związku z tym, że nasze studio wychodzi naprzeciw praktycznie każdej grupie klientów, grupa ta jest naprawdę szeroka. Teraz, w obecnej sytuacji, preferowane są treningi 1 do 1.

Jaką powierzchnię ma pana studio? Ile osób zatrudnia?

– Studio ma powierzchnię około 100 m2. Mimo tak niewielkiej powierzchni jesteśmy świetnie wyposażeni. Pracuję w tej chwili sam, ale myślę o rozszerzeniu działalności o nowe stanowiska dla kolejnych trenerów.

Czy oferuje pan tylko trening w studiu czy także u klienta lub w outdoorze?

– Szczerze mogę powiedzieć, że dla mnie każda aktywność będzie lepsza niż robienie zupełnie niczego. jestem w stanie zaproponować treningi w każdej postaci. Staram się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klienta i jego możliwościom. Justfit proponuje nam bezprzewodową wersję treningu EMS. Sprzęt ten jest łatwy w transporcie i szybki w obsłudze. Super odnajduje się w każdej sytuacji i miejscu.

Czy FIT ROOM ma w ofercie tylko trening EMS czy może także inne usługi, jak np. fizjoterapię, masaż, porady dietetyka etc.?

– Dobry trener powinien mieć wiedzę podstawową z każdej wymienionej w pytaniu dziedziny. Studio znajduje się w centrum fizjoterapii, stąd wykonujemy usługi kompleksowe, jeśli chodzi o poprawę stanu zdrowia w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. Od masaży, przez terapię manualną, po bardzo rozwinięte metody działania przy pomocy urządzeń. Porady dietetyczne też są udzielane naszym klientom. Współpracujemy również z cateringiem dla osób, które nie są w stanie gotować i spędzać dużo czasu w kuchni. Dietę i trening można porównać do dwóch skrzydeł. Tylko jeśli zapewnimy oba jesteśmy w stanie oderwać się od ziemi i polecieć ku wyznaczonemu celowi.

Dlaczego wybór padł na EMS?

– Ciekawość, chęć znalezienia nowej formy treningu. Elektrostymulacja jest w kosmetologii czy fizjoterapii wykorzystywana od dobrych wielu lat. EMS to połączenie wszystkich aspektów odnowy biologicznej w jednej 20 minutowej kapsułce. Czy nie jest to rewelacja i pomysł na przyszłość? Wydaje się to niemożliwe, a tymczasem EMS pokazuje co innego.

Co daje inwestorowi system Justfit? Co dla klienta, dla pana, oznacza współpraca właśnie z tym producentem/ dystrybutorem?

– System Justfit jest bardzo kompleksowy. Łączy wszystkie elementy w jedną całość: od komunikacji z klientem po bardzo łatwy sposób poruszania się dla trenera podczas treningu czy poza nim. Trening w bardzo łatwy i sensowny sposób można intensyfikować. Z łatwością można przechodzić pomiędzy różnymi trybami. Klient ma dostęp do swojego panelu, gdzie widzi postępy, jakie robi. Tam znajdzie też informację o aktywnych wejściach w ramach karnetu. Justfit dokłada wszelkiej staranności w opiece nad klientem. Szybko reaguje na ewentualne problemy. Jest w stałym kontakcie z klientem. Justfit oferuje bardzo dużo od siebie i widać, że firmie zależy nie tylko na zysku, ale na dobru klienta i rozrastaniu się sieci studiów w całej Polsce.

Czy planuje pan rozwój studia? Może myśli pan o kolejnych studiach w innych miejscowościach?

– Jak wspomniałem wcześniej, FIT ROOM dobrze prosperuje. Plany są coraz większe i ambitniejsze. Mam nadzieję, że mimo obecnej sytuacji klientów będziemy mieli coraz więcej. Studia EMS to jednostki medyczne, więc nasze studia mogą normalnie funkcjonować w reżimie sanitarnym.

Dziękuję za rozmowę.

Artykuł sponsorowany
Fot. archiwum Mateusz Dziekan

Czytaj też EMS2020 w Krakowie

 

- REKLAMA -