Cała prawda o treningu EMS

EMS sprawdził się doskonale i obecnie trudno sobie wyobrazić bez niego sport wyczynowy. Jest skutecznie wykorzystywany przez sportowców w różnych fazach treningu, od zwiększania wydolności siłowej po regenerację.

Znaczącym dodatkiem do treningu EMS jest specjalny kombinezon, który zawiera kilkanaście elektrod dostarczających impulsy elektryczne do mięśni.

EMS to doskonałe uzupełnienie, a w niektórych przypadkach nawet alternatywa dla treningu na siłowni. Dzięki elektrostymulacji, intensywność ćwiczeń z EMS jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnego treningu, niezależnie od tego, czy jest to trening siłowy czy funkcjonalny.

Ale zacznijmy od początku

Zacznijmy od najważniejszego – odpowiedź cię nie zadowoli, jeśli chcesz „zbudować” piękne i zdrowe ciało bez wysiłku. Cała prawda o treningu EMS i o „leniwym” fitnessie.

Ale jest dobra wiadomość: zamiast „męczyć się” przez dwie godziny na siłowni, możesz ćwiczyć przez zaledwie 20 minut! Podczas treningu mięśnie są dodatkowo stymulowane impulsami elektrycznymi – jest to bezpieczne i nie boli, a przy tym jest niesamowicie skuteczne.

EMS – godne uwagi podejście do treningu

W ciągu zaledwie 20 minut trenowane są wszystkie partie mięśni. Ciało otrzymuje taką samą aktywność fizyczną, jak podczas pełnoprawnego treningu sportowego, a sesja kończy się dziesięciominutowym masażem drenażu limfatycznego – rozluźniasz się, a mięśnie pracują dalej.

Cała prawda o treningu EMS

Fakty o EMS w liczbach:

 • Trening wraz z masażem trwa tylko pół godziny;
 • Trening EMS angażuje do 500 mięśni, w porównaniu do dwugodzinnego treningu siłowego na siłowni, który angażuje nie więcej niż 100 mięśni;
 • Podczas pełnej sesji EMS spalasz 500 kcal. Ponadto EMS uruchamia mechanizmy i procesy metaboliczne w organizmie, które pozwalają spalić do 2000 kcal więcej w ciągu najbliższych 48 godzin, co nie występuję po klasycznym treningu.

Działanie elektryczne na określone partie mięśni powoduje ich bezpośrednie „włączenie”. Impulsy są stosowane bezpośrednio. Ich parametry – częstotliwość, amplituda, kształt – są bardzo zbliżone do sygnałów fizjologicznych wysyłanych przez ludzki mózg. Dzięki temu są skuteczne i całkowicie bezpieczne.

Czy jesteś zainteresowany możliwościami biznesowymi EMS?

Justfit oferuje szeroką gamę produktów EMS i koncepcji biznesowych odpowiednich dla trenerów personalnych, studiów fitness czy siłowni. Zaczynając od niewielkiej inwestycji, będziesz w stanie zwielokrotnić przychody z istniejącego obiektu w krótkim czasie, bez względu na wielkość prowadzonej działalności.

Ponieważ Justfit dba o twój sukces, zapewnia szeroką wiedzę technologiczną i biznesową oraz dziesięcioletnie doświadczenie na rynku.

Trening EMS: prawdziwe rezultaty

Wykorzystując EMS w swoich treningach, możesz szybko i skutecznie:

 • Wzmocnić układ sercowo-naczyniowy;
 • Zregenerować mięśnie po urazach;
 • Zmniejszyć skurcze mięśni;
 • Zrzucić zbędne kilogramy – do 5 kilogramów miesięcznie (przy 20 minutach ćwiczeń dwa razy w tygodniu);
 • Poprawić ogólny wygląd ciała;
 • Stymulować krążenie krwi;
 • Ujędrnić skórę i zwiększyć jej elastycznośc;
 • Ustabilizować metabolizm;
 • Pozbyć się zbędnego tłuszczu.

Podsumowując, pamiętaj, że chociaż EMS jest treningiem z prostymi ćwiczeniami, bywa bardzo wymagający dla mięśni. Nie przetrenuj się, dobrze się odżywiaj, dużo śpij i pamiętaj, że regeneracja to również część treningu.

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -