Biostrength™ Technogym: Rewolucja w treningu siłowym

Czasy, w których trening siłowy oznaczał wyłącznie podnoszenie ciężarów czy ćwiczenia z hantlami, już dawno minęły. Na rynku dostępne są coraz bardziej zaawansowane maszyny i rozwiązania technologiczne, które wyznaczają nowy kierunek w branży fitness. Takim rozwiązaniem jest innowacyjny system treningowy Biostrength™ od marki Technogym.

Statystyki dotyczące treningu siłowego nie pozostawiają złudzeń. Wykonywanie przynajmniej jednej sesji treningu siłowego w tygodniu może zapewnić do 37 proc. wzrostu siły mięśni, 7,5 proc. wzrostu masy mięśniowej oraz do 58 proc. wzrostu wydolności funkcjonalnej. Trening siłowy nie tylko buduje masę mięśniową, ale korzystnie wpływa również na zwiększenie zakresu ruchu stawów, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, obniża poziom glukozy we krwi i pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Użytkownicy są coraz bardziej świadomi korzyści z treningu siłowego, jednak duża część
osób trenujących obawia się tego rodzaju ćwiczeń. Dlaczego? Głównie ze względu na brak
wiedzy, w jaki sposób prawidłowo trenować, a co za tym idzie ‒ popełnianie wielu błędów.
Najczęstsze błędy w treningu siłowym to: niewłaściwie ustawione obciążenie, nieprawidłowy zakres ruchu, zbyt duża lub zbyt mała liczba powtórzeń, zbyt szybkie lub zbyt wolne tempo wykonywania ćwiczeń czy nieodpowiedni czas odpoczynku. Wspomniane błędy mogą
opóźniać postępy, powodować u użytkowników frustrację lub narazić ich na kontuzję. To z kolei obniża motywację do treningu i sprawia, że trening siłowy kojarzy się z czymś mało przyjemnym.

Trening siłowy nowej generacji

Biostrength™ Technogym to trening siłowy nowej generacji. Opiera się na wykorzystaniu
sztucznej inteligencji i technologii, które czynią trening bardzo efektywnym, komfortowym
i bezpiecznym. Wspierana przez 30 lat badań biomechanicznych technologia Biomotion
odzwierciedla naturalne ruchy ciała, zapewniając maksymalną skuteczność i komfort treningu. Po wstępnej konfiguracji technologia Biopo-sture automatycznie dostosowuje siedzenie i zakres ruchu dla każdej osoby, aby trenować bezpiecznie i efektywnie. Szybki test siły maksymalnej pozwala technologii Bioload określić optymalne obciążenie dla każdej osoby i zmienia je w czasie, biorąc pod uwagę wszystkie parametry treningowe.

Dzięki Biofeedback użytkownicy otrzymują precyzyjne wskazówki dotyczące zakresu
ruchu i tempa w czasie rzeczywistym, aby zapewnić największą aktywację mięśni przy
każdym powtórzeniu, co wpływa na szybsze osiągnięcie zamierzonych efektów. Technologia
Biodrive rozpoznaje, kiedy pojawia się zmęcze nie i automatycznie zmniejsza opór podczas
wykonywania ruchu, dzięki czemu możesz ukończyć każdą serię. Dzięki funkcji asekuracji
Spotter (czyli niewidzialnego asekuranta) maszyny Biostrength mogą być wykorzystywane
z powodzeniem w rehabilitacji i treningu medycznym, a użytkownicy zyskują pewność, że
ich ćwiczenia są w 100 proc. bezpieczne.

Innowacyjne programy treningowe

Użytkownik może wybrać jeden z czterech głównych programów treningowych: Tone,
Power, Hypertrophy i Strong, a następnie sztuczna inteligencja Biostrength zaprojektuje
spersonalizowany program, który doprowadzi go do osiągnięcia wymarzonych rezultatów.
Osoba ćwicząca może wybrać również opcję Free Training, która imituje tradycyjne maszyny siłowe. Wystarczy ustawić wysokość siedziska oraz określić opór urządzenia. Maszyna zmierzy zakres ruchu użytkownika oraz dostarczy informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym.

Biostrength™ umożliwia również wybór jednego z sześciu rodzajów oporu (izotoniczny, izotoniczny z oporem ekscentrycznym, izotoniczny bez bezwładności, izotoniczny
i zredukowany opór ekscentryczny, elastyczny oraz izokinetyczny), co pozwala budować siłę
w jeszcze bardziej efektywny sposób, z ukierunkowaniem na konkretny cel.
Możliwość wyboru programu treningowego oraz rodzaju oporu sprawia, że Biostrength
może być wykorzystywany dla różnych grup docelowych, uwzględniając specyficzne potrzeby czy ograniczenia. To pozwala stworzyć ofertę dopasowaną zarówno do profesjonalnych sportowców, osób chcących zbudować masę mięśniową czy też seniorów lub osób po kontuzjach. W efekcie docieramy do szerszej grupy odbiorców, spośród których każdy z nich może ćwiczyć o różnych porach, zapewniając większą frekwencję w klubie fitness i szybszy zwrot z inwestycji.

Szeroki wybór maszyn

Biostrength oferuje szeroki wybór maszyn na górne i dolne partie ciała oraz core. Dzięki
temu, mając na uwadze grupę docelową oraz potrzeby użytkowników, klub fitness może wybrać optymalny zakres maszyn i przygotować odpowiednią ofertę treningową.
Wśród maszyn na górne partie mięśni znajdziemy: Shoulder Press, Chest Press, Low
Row, Verical Traction, Pectoral, Arm Curl, Arm Extension oraz Reverse Fly. Maszyny na dolne partie ciała obejmują: Leg Press, Leg Extension, Leg Curl, Adduction i Abduction. Wśród urządzeń na mięśnie stabilizujące postawę, czyli tzw. core, znajdziemy Total Abdominal oraz Lower Back.

Każde urządzenie zostało wyposażone w multimedialny ekran dotykowy, na którym
użytkownik może ustalić odpowiedni program lub skorzystać z opcji Free Training, aby samodzielnie wybrać ciężar i liczbę powtórzeń. Podczas treningu na ekranie pojawią się informacje w czasie rzeczywistym o zakresie ruchu, liczbie serii i powtórzeń, a także wskazówki dotyczące treningu.

Niezrównany komfort treningu

Ergonomiczne rękojeści w urządzeniach Biostrength™ równomiernie rozkładają obciążenie
na dłoni podczas ruchów odpychania i przyciągania. Siedziska i oparcia są wypełnione pianką o dużej gęstości, która dopasowuje się do każdego użytkownika, zapewniając stabilność i komfort, co przekłada się na bezpieczeństwo treningu. Uchwyt do mocowania ręczników na zagłówku ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości i higienie, co jednocześnie wpływa na żywotność tapicerki i niższe koszty serwisowe.

Przyszłość treningu siłowego

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, gotowym programom, trybom treningowym oraz możliwości wyboru rodzaju oporu, Biostrength™ pomaga użytkownikom uzyskać
lepsze wyniki z treningu siłowego aż do 30 proc. w porównaniu ze standardowymi ma-
szynami siłowymi. Każdy trening, ćwiczenie czy powtórzenie jest zapisywane oraz pokazy-
wane w czasie rzeczywistym w przeznaczonej do tego aplikacji. Dla ćwiczącego tego rodzaju informacje są świetnym narzędziem monitorującym proces treningowy. Z pewnością również mogą być dodatkowym źródłem motywacji. Precyzyjny dobór metod treningowych, wszechstronność urządzania oraz bezpieczeństwo ćwiczących sprawiają, że urządzenia Biostrength są przyszłością treningu siłowego, wyznaczając nowy kierunek w branży fitness.

Dowiedz się więcej:

ITP S.A. Oficjalny przedstawiciel Technogym w Polsce
tel. +48 781 212 321, e-mail: techogym@itpsa.pl
www.technogym.com/pl/biostrength

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -