Abris inwestuje w ITP S.A.

ITP S.A. to dynamicznie rozwijająca się firma działająca na rynku medycyny estetycznej, beauty, fitness (marka Technogym) oraz wellness. W dniu 13 lipca 2018 r. Nept Holdings sarl, spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., sfinalizowała przejęcie pakietu akcji ITP S.A., polskiej firmy obecnej ze swoimi innowacyjnymi produktami z zakresu medycyny estetycznej na ponad 45 zagranicznych rynkach.

 

ITP S.A. jest właścicielem marki Neauvia – nowej generacji wypełniaczy tkankowych z kwasem hialuronowym oraz linii profesjonalnych kosmeceutyków, które sprzedawane są aktualnie już w ponad 45 krajach na świecie. Firma specjalizuje się w selekcji najlepszych technologii i światowych marek w zakresie medycyny estetycznej, urządzeń medycznych i sprzętu wellness, które następnie sprzedaje z sukcesem na polskim i zagranicznych rynkach. Szybki rozwój ITP S.A. to także między innymi efekt strategii zakładającej wyjątkowe, kompleksowe podejście do klienta, budowanie długoterminowych relacji ze wszystkimi partnerami i pełnego wsparcia na wszystkich etapach współpracy.

To już piąta inwestycja Abris w ramach 500 mln euro pozyskanych jesienią 2017 roku od międzynarodowych inwestorów na wsparcie interesujących projektów biznesowych w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej.
„Uważamy, że polska firma tak doskonale radząca sobie na wymagającym rynku dóbr luksusowych, jakim jest medycyna estetyczna, to prawdziwy diament. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem modelu biznesowego ITP S.A., jej dynamiki rozwoju na przestrzeni ostatniej dekady oraz osiągniętych wyników biznesowych. To efekt świetnej pracy całego zespołu spółki. Jako Abris lubimy wspierać ambitne projekty, prowadzone z pasją przez założycieli. Dlatego nasz wybór padł na ITP S.A. Zamierzamy wspomóc firmę nie tylko finansowo, ale także, a może przede wszystkim, naszym know-how i zrobić z niej międzynarodową gwiazdę rynku medycyny estetycznej.” – komentuje Paweł Gieryński, Partner Zarządzający w Abris Capital Partners.

Początki ITP S.A. to rok 2006, kiedy włoski biznesmen, Gabriele Drigo, obecny Prezes Zarządu, założył w Polsce firmę ITP Consulting, która w 2011 roku przekształciła się w ITP S.A. Od tego czasu spółka niezwykle dynamicznie się rozwija. Już w 2009 roku podpisała umowę na dystrybucję produktów firmy Palomar Medical Technologies – światowego lidera w produkcji urządzeń do medycyny estetycznej. W 2013 roku spółka poszerzyła swoją ofertę o segment wellness – jest jedynym przedstawicielem w Polsce włoskiej marki Technogym, dostarczającej produkty do siłowni, klubów fitness i szpitali.
Przełomowy okazał się rok 2015, kiedy to ITP S.A. kupiła szwajcarskiego producenta i dystrybutora wypełniaczy hialuronowych – MatexLab. To dało początek trzeciej, niezwykle istotnej nodze biznesowej firmy i jej dynamicznej ekspansji na światowych rynkach. Produkcja wypełniaczy odbywa się w laboratorium firmowym zlokalizowanym we Włoszech. MatexLab bardzo dużą wagę poświęca działowi Badań i Rozwoju, który dba o opracowywanie nowych produktów, mając na względzie nowe zastosowania medyczne.

„Aktualnie skupiamy się przede wszystkim na dalszym rozwoju naszego innowacyjnego produktu, jakim są wypełniacze tkankowe Neauvia. To owoc prac własnego działu B+R i nasz hit eksportowy obecny na wielu zagranicznych rynkach. Chcemy jeszcze bardziej postawić na międzynarodową ekspansję. Mamy już silną pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej oraz na Bliskim Wschodzie, a nasze produkty dystrybuowane są na pięciu kontynentach, w tym na tak odległych rynkach, jak Korea, Japonia czy Chile. Mamy apetyt na więcej. Teraz czas na Chiny i USA – największe na świecie rynki. W Chinach zaczęliśmy już procedurę rejestracyjną, natomiast w USA odpowiedni wniosek złożymy zapewne pod koniec tego roku. Aby to wszystko zrealizować potrzebowaliśmy zaufanego partnera, który oprócz finansowania dalszego wzrostu zapewni nam profesjonalne wsparcie w poprowadzeniu przez meandry międzynarodowej ekspansji. Dlatego właśnie wybraliśmy Abris Capital Partners.” – podsumowuje Gabriele Drigo, Prezes Zarządu ITP S.A.

Alexander Podvysotskiy, Investment Manager w Abris Capital Partners, dodaje: „Branża medycyny estetycznej ma olbrzymi potencjał, a stopień jej rozwoju w Polsce nadal jest dużo niższy niż w Europie Zachodniej czy USA. Globalną wartość tego rynku szacuje się na ok. 9 mld USD. I według prognoz będzie ona dynamicznie rosła. Chcemy razem z ITP S.A. mieć w tym swój udział.”

 

Abris Capital Partners to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowo – Wschodniej. Swoje środki powierzyło zarządzanym przez nią funduszom wielu międzynarodowych, prestiżowych inwestorów instytucjonalnych (fundacje uniwersyteckie, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, prywatne fundacje), a aktywa pod zarządem Abris Capital Partners Ltd. to prawie 1,3 mld euro.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -