Zielone Tarasy – przestrzeń aktywizująca mieszkańców

Zielone Tarasy Wilanów to robocza nazwa zespołu handlowo-usługowego w Wilanowie, nad którego nową koncepcją pracuje obecnie właściciel terenu.

Zgodnie z powstającą koncepcją, Zielone Tarasy Wilanów mają się stać nowym centrum dzielnicy, w którym mieszkańcy czuliby się komfortowo i swobodnie. Głównym elementem projektu byłby ciąg zielonych placów miejskich, na których można byłoby organizować np. zajęcia sportowe, koncerty i imprezy kulturalne, czy targi żywnościowe. Ważnym założeniem jest podzielenie wielofunkcyjnego centrum na kilka połączonych ze sobą pasażami budynków, które zostałyby wypełnione przestrzenią biurową, rozrywkową, handlową i kulturalną. Koncepcja architektoniczna odwołuje się wprost do skali i proporcji dzielnicy Wilanów, jednocześnie jednak odpowiada na wiele różnych lokalnych potrzeb i wyzwań, dlatego należy o niej myśleć, jako o koncepcji nowego centrum dzielnicy.

Prace nad nową koncepcją Zielonych Tarasów Wilanów prowadzi renomowana pracownia Atelier Thomas Pucher, która w Warszawie pracuje już nad projektem siedziby Orkiestry Sinfonia Varsovia na warszawskiej Pradze, wyróżnionym w międzynarodowym konkursie architektonicznym w 2010 roku.

„Każdy budynek projektuję z myślą o celebracji życia społecznego. Architektura nie powinna dzielić, lecz zbliżać nas do siebie. Dlatego wyobrażam sobie, że Zielone Tarasy staną się sercem Nowego Wilanowa, bijącym w rytmie życia wszystkich mieszkańców. Ta przestrzeń powinna aktywizować mieszkańców, a ich energię oddawać ze zwielokrotnioną siłą” – opowiada Thomas Pucher, autor koncepcji projektu.

Koncepcję Zielonych Tarasów Wilanów wyróżnia idea powiązania wysokiej jakości miejsc publicznych z pokrytymi zielenią ogólnodostępnymi tarasami i ogrodami na dachach. Ma to być przestrzeń dostępna dla każdego przez cały rok, nieustannie odsłaniająca przed użytkownikami nowe wrażenia i możliwości.

Jak się dowiedzieliśmy u osoby odpowiedzialnej za komunikację Grupy GTC, dewelopera i inwestora w sektorze nieruchomości, jest za wcześnie na szczegółowe informacje dotyczące inwestycji pod kątem aktywności fizycznej. Czy w Zielonych Tarasach pojawi się klub fitness? Na jakie boiska mogą liczyć mieszkańcy?  “Zielone Tarasy to koncepcja, która wciąż ewoluuje” – taką odpowiedź otrzymaliśmy z biura prasowego Grupy. Będziemy więc trzymać rękę na pulsie, bo wizualizacje sugerują wyjątkową i oryginalną formułę tego centrum, która uwzględnia aktywne spędzanie czasu wolnego. Być może, będzie to jedna z pierwszych realizacji, która wyprzedzi oczekiwania konsumentów, czy wręcz rozbudzi ich apetyt nie tylko na zakupy, ale także na sport.

Źródło: materiały GTC

 

- REKLAMA -