Zdrowie psychiczne z Benefit Systems

Spółka Benefit Systems rozszerza portfolio o aplikację mobilną Focusly. Aplikacja skupia się na nauce relaksacji, redukcji stresu oraz zarządzaniu emocjami. Zakup 100 proc. udziałów w startupie Focusly, należącym do grupy technologicznej Daftcode, ma na celu pozyskanie know-how w dynamicznie rozwijającym się segmencie mental health oraz wzmocnienie programu MultiLife aplikacją mobilną, wspierającą kondycję psychiczną pracowników. Analizy rynkowe wskazują jasno, że wraz z pandemią gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie na rozwiązania online z obszaru mental health, czyli zdrowia psychicznego.

– Focusly to nowoczesna, niezwykle intuicyjna, a przede wszystkim bogata w treści i funkcjonalności aplikacja mobilna, której dużym atutem jest także możliwość odpowiedniego skalowania w najbliższych latach

– mówi Bartosz Józefiak, członek zarządu Benefit Systems, odpowiedzialny za finanse Grupy Kapitałowej.

Rośnie zapotrzebowanie na usługi mental health

– Inwestycja w Focusly to kolejny krok w rozwoju oferty programu MultiLife. Program ten kompleksowo dba o potrzeby pracowników, zarówno w obszarze zdrowia fizycznego, jak i kondycji psychicznej. Widzimy, że od ubiegłego roku znacząco wzrosło zapotrzebowanie na usługi mental health. Dlatego cieszymy się, że będziemy mogli oferować pracodawcom i ich pracownikom tak atrakcyjne rozwiązanie, jak Focusly – dodaje Bartosz Józefiak.

Focusly to aplikacja do nauki relaksacji, praktyki medytacji i mindfulness, działająca w modelu abonamentowym. Od kilku miesięcy  aplikacja jest intensywnie rozwijana przez Daftcode z myślą głównie o polskojęzycznych użytkownikach. Aplikacja posiada bogatą bibliotekę treści eksperckich oraz ćwiczeń oddechowych, za które odpowiedzialni są certyfikowani eksperci z różnych nurtów medytacji i mindfulness oraz psycholodzy.

– W czasie pandemii, kiedy nie mogliśmy wychodzić na zewnątrz, wiele osób zaczęło wędrować w głąb siebie, szukając sesji medytacji, które pomogą uporać się ze stresem – mówi Jędrzej Szcześniak, współzałożyciel i partner zarządzający Daftcode. – To właśnie wtedy Focusly zyskało na popularności. Tworząc content, zależało nam, żeby pierwsza w pełni polska aplikacja do medytacji oferowała jak najwyższą jakość, dlatego zespół Focusly współpracował z najlepszymi ekspertami od mindfulness w kraju i za granicą.

Dziś w aplikacji jest ponad 350 sesji relaksacyjnych i medytacji prowadzonych, a nowe treści są dodawane na bieżąco. W najbliższych miesiącach będziemy nadal wspierać Focusly biznesowo i merytorycznie, żeby zachować ciągłość w dostarczaniu użytkownikom relaksacyjnych treści na najwyższym poziomie. Ogromnie cieszymy się, że startup rozwijany w Daftcode przechodzi pod skrzydła tak dużego i uznanego partnera jak Benefit Systems

– dodaje Szcześniak.

Zdrowie psychiczne pracowników

W pandemii, według Global Wellbeing Survey 2021, aż 42 proc. zatrudnionych doświadczyło pogorszenia stanu zdrowia psychicznego. Co trzeci pracownik ma problemy z koncentracją w pracy, a co piąty potrzebuje więcej czasu na realizację obowiązków zawodowych. 15% osób pracujących doświadcza problemów z rozumowaniem i podejmowaniem decyzji.

Obecnie już blisko połowa pracodawców w Europie, biorących udział w badaniu Great Place to Work (Stress and Wellbeing at Work: A European Outlook), uważa stres za kluczowy problem w ich organizacjach, a 65% z nich potwierdza, że zdrowie i dobre samopoczucie pracowników stały się strategicznym priorytetem.

W związku z tym wzrosło znacząco zainteresowanie rozwiązaniami wspierającymi pracodawców w odpowiednim zarządzaniu zdrowiem psychofizycznym pracowników.
– Focusly to odpowiedź na potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się już od wielu miesięcy. Intuicyjna aplikacja prowadzi użytkownika po określonej ścieżce, dzięki której może osiągnąć założony cel, np. poprawić jakość snu czy też zredukować stres. Już teraz widzimy, jak wiele w najbliższych miesiącach będziemy mogli zaoferować naszym klientom, a także jak rozbudowywać aplikację, by jeszcze lepiej adresowała potrzeby pracowników w obszarze zdrowia mentalnego, kondycji psychicznej i pozytywnych emocji – wyjaśnia Joanna Skoczeń, prezes VanityStyle, odpowiedzialna z ramienia Grupy Benefit Systems za proces integracji oraz dalszy rozwój aplikacji.

100 proc. udziałów Benefit Systems

Benefit Systems zakupił 100 proc. udziałów w spółce Focusly, która powstała z wydzielenia projektu z grupy technologicznej Daftcode. Inwestycja oznacza pozyskanie aplikacji, treści wraz z prawami autorskimi, w tym licencjami i sublicencjami, a także know how i doświadczonego zespołu, tworzącego Focusly. Aplikacja będzie dostępna m.in. w modelu abonamentowym w programie MultiLife.

Krótko o:

Focusly udostępnia użytkownikom za pośrednictwem autorskiej aplikacji mobilnej, techniki medytacji, relaksacji i mindfulness. Jest to jedna z nielicznych aplikacji mindfulness w języku polskim, bogata w treści z zakresu redukcji stresu, poprawy snu, relacji, produktywności. Poprzez współpracę z certyfikowanymi nauczycielami medytacji i jogi, czy osobami, które swoje życie łączą z propagowaniem idei mindfulness, mental health czy sportu pomaga nakierować użytkownika na zmiany w jego życiu poprzez medytacje, ćwiczenia relaksujące, oddechowe i jogę.

Daftcode to grupa technologiczna napędzana przez analityczne podejście do biznesu. Operując w modelu venture building, tworzy, rozwija i inwestuje w startupy m.in. w takich dziedzinach, jak Deep Tech, Cyber Security, Blockchain, Fin Tech czy Insur Tech. Daftcode stworzył już kilkanaście spółek technologicznych (m.in. Nethone, Skriware, Straal czy Indoorway) i dokonał 6 inwestycji VC (m.in. Booksy, Tylko i Sie.Jemy).Firma oferuje budowanym u siebie startupom pełne wsparcie techniczne i biznesowe, co pozwala im sprawnie wejść na rynek i szybko rosnąć. Daftcode pracuje z indywidualnymi założycielami startupów, zespołami na wczesnym etapie rozwoju, ale też z istniejącymi już podmiotami, które poszukują finansowania lub wsparcia w komercjalizacji i skalowaniu biznesu. Więcej informacji dostępnych jest na stronie daftcode.com

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -