Zdezynfekuj klub ozonem

Generator ozonu o nazwie OZI to odpowiedź firmy na oczekiwania klientów w dobie rozprzestrzeniającego się wirusa. OZI to kompaktowe urządzenie przeznaczone zarówno do zastosowań amatorskich, jak i profesjonalnych. Także w klubach fitness i studiach treningu.

 

Ozon jest jednym z najlepszych naturalnych środków dezynfekujących. Jako gaz, może wnikać w trudno dostępne miejsca. Dzięki właściwościom sterylizującym skutecznie zwalcza popularne alergeny i mikroorganizmy (wirusy, bakterie). Zaletą opisywanego gazu jest również absorpcja przykrych zapachów z otoczenia (nie maskuje zapachu, ale skutecznie go neutralizuje).

Wyładowania pod kontrolą

W naturze ozon powstaje podczas wyładowań atmosferycznych, jest nietrwały i szybko ulega rozkładowi w środowisku. Ale tu z pomocą przychodzi technika. Umożliwia ona, poprzez kontrolowane wyładowania elektryczne, wytwarzanie ozonu w bezpieczny sposób, w dowolnym momencie i miejscu.

Świeżość we wnętrzach

Proces ozonowania znają użytkownicy samochodów. Korzystają oni okresowo  z usługi czyszczenia klimatyzacji. Dzięki temu w szybki sposób możemy unicestwić rozwijające się w układzie nawiewu pleśnie i grzyby, a także przywrócić świeżość we wnętrzu auta. Ten sam proces ozonowania można również przeprowadzić w pomieszczeniach. Na przykład lokalach handlowych i usługowych, gabinetach medycznych, szatniach sportowych, biurach czy salach szpitalnych, wszędzie tam, gdzie jest zagrożenie związane z zanieczyszczeniem wirusami nie tylko powietrza, ale i rozmaitych powierzchni.

Skuteczna dezynfekcja

Venture Industries wprowadza do swojej oferty profesjonalny generator ozonu własnej produkcji o nazwie OZI. Jest to odpowiedź firmy na oczekiwania klientów w dobie rozprzestrzeniającego się wirusa. OZI to kompaktowe urządzenie przeznaczone zarówno do zastosowań, amatorskich jak i profesjonalnych. Umieszczony w nim generator ozonu o wydajności 10 g/h pozwala na skuteczną dezynfekcję pomieszczeń o powierzchni do 100m2.

Wysoka wydajność

Urządzenie wyposażono w wentylator o wydajności, 535m3/h. Wysoka, jak na urządzenia tego typu, wydajność pozwala na skuteczne rozprowadzenie wytworzonego gazu po całym pomieszczeniu i wtłoczenie go w trudno dostępne miejsca.
Ze względu na bezpieczeństwo i wygodę użytkownika, w generatorze ozonu zastosowano przekaźnik czasowy, który pozwala ograniczyć do minimum kontakt operatora ze ozonem. Standardowo jest on zaprogramowany z funkcją opóźnienia włączenia oraz wyłączenia, po określonym, łatwo regulowanym czasie. Dla użytkowników wymagających bardziej zaawansowanego działania przewidziano wiele innych trybów, które pozwalają dostosować urządzenie do własnych potrzeb.

Dbałość o detale

Urządzenie wyposażone jest w filtr zabezpieczający przed dostawaniem się do wnętrza pyłu i zanieczyszczeń, które mogą zostać zassane podczas pracy. Pozwala to tym samym na utrzymanie urządzenia w należytej czystości, ograniczeniu czyszczenia jego komponentów oraz wydłużenie żywotności płytek ceramicznych będących sercem urządzenia, a odpowiadającym za wytwarzanie ozonu. Żywotność samych płytek jest określona na około 6000 godzin pracy. Jednak ta wartość uzależniona jest od warunków oraz częstotliwości użytkowania urządzenia.

Bezpieczeństwo użytkownika przede wszystkim

Biorąc pod uwagę właściwości ozonu należy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących procedur zawartych w Instrukcji Obsługi Urządzenia. OZI został zaprojektowany w taki sposób, aby pełniąc swoje funkcje – ozonowanie pomieszczeń – był przede wszystkim bezpieczny dla użytkownika. Zastosowane sterowanie umożliwia pracę urządzenia w pożądanym trybie, bez konieczności obecności operatora w czasie ozonowania.

Świeże powietrze

Podczas procesu w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta. Zaleca się również wyniesienie roślin. Po zakończeniu procesu pomieszczenie należy dobrze przewietrzyć. Zalecane jest ozonowanie w trakcie długich przerw w pracy np. w nocy.
Zakup generatora ozonu to stosunkowo niewielki koszt w zamian za uzyskanie świeżego powietrza, wolnego od wirusów, bakterii, grzybów, pleśni, roztoczy i nieprzyjemnych zapachów.

Więcej szczegółów na https://www.venture.pl/wentylatory/strefa-bezpiecznego-powietrza/ozi

Artykuł sponsorowany Venture Industries

- REKLAMA -