Suntago Wodny Świat powita gości w 2019 roku

5 maja 2017 roku we Wręczy pod Mszczonowem ruszyła budowa parku Suntago Wodny Świat. Od początku budowy przy projekcie parku wodnego pracuje codziennie około 300 osób. Dotychczas wylano 16 000 m3 betonu i wykorzystano 2250 ton stali zbrojeniowej. To objętość porównywalna ze 100 tysiącami wanien i masa równa 600 hipopotamom.

Po 12 miesiącach możemy już mówić o wielu zamkniętych etapach prac. Widać to zresztą gołym okiem, ponieważ coraz wyraźniej zarysowuje się kształt parku wodnego Suntago Wodny Świat, który pierwszych gości powita już w 2019 roku.

Na budowie największego zadaszonego parku wodnego w Europie zakończyły się już prace ziemne związane z wykopami, a także wszystkie prace fundamentowe. Wykonanych zostało już 85% żelbetowych niecek basenowych wraz z technologią uzdatniania wody i oświetlenia basenów. Nad połową piwnic zamknięte są stropy, a bryły głównej kuchni i tarasu widokowego zostały ukończone. Zainstalowano też ostatni z sześciu dźwigów wieżowych i każdego dnia widać, jak obiekt nabiera kształtów.

W drodze do Wręczy jest ponad 700 palm, które utworzą niebawem tropikalny ogród w strefach Jamango i Relaks. Na razie przypłynęły one do Rotterdamu, gdzie będą przychodziły okres aklimatyzacji przed dostawą do obiektu.

Prace na budowie Suntago przebiegają zgodnie z harmonogramem, a obecnie wybierani są wykonawcy do następnych etapów działań. Trwają procedury przetargowe związane z realizacją 9 hektarów parkingu wraz z
instalacjami mu towarzyszącymi. Wybierani są także wykonawcy konstrukcji stalowych, dachów i fasad szklanych, których elementem będą także szklane dachy, rozsuwane w pogodne dni.

W najbliższym czasie wybrani zostaną wykonawcy w zakresie kompletnej technologii uzdatniania wody basenowej, wentylacji i klimatyzacji, jak również wewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnej i instalacji elektrycznej. Inwestor podpisał umowę na budowę stacji LNG, która będzie głównym źródłem dostawy gazu do parku wodnego. Planowane są także prace wykończeniowe na poziomie parteru i pierwszego piętra.
Integralną częścią parku wodnego będzie czterogwiazdkowy hotel z około 240 pokojami i przestrzenią konferencyjną. Jego otwarcie planowane jest na IV kw. 2020 r. W marcu Global City Holdings oraz Hotel Professionals Management Group podpisały umowę na usługi doradztwa strategicznego na etapie projektowania i budowy hotelu oraz na zarządzanie nim. Obecnie trwa wybór biura architektonicznego, które
opracuje projekt budowlany i wykonawczy hotelu.

Od początku prac nad projektem Park of Poland, inwestycja ma duże wsparcie władz lokalnych. Dowodem może być rozpoczęta w marcu budowa drogi łączącej Suntago Wodny Świat z obwodnicą Żyrardowa, za którą odpowiedzialne są Miasto Mszczonów i Gmina Radziejowice. Fundusze na budowę drogi przyznane zostały
przez samorządy, Urząd Wojewody Mazowieckiego oraz Sejmik Województwa Mazowieckiego. W składinwestycji wchodzić będą także ścieżki rowerowe oraz most na rzece Okrzeszy. Suntago Wodny Świat zlokalizowany będzie między Warszawą a Łodzią. Do parku wodnego dojechać będzie można autostradą A2 i drogą ekspresową S8.

- REKLAMA -