Przekaż MOVES i wspieraj walkę z siedzącym trybem życia

Według najnowszych danych opublikowanych przez World Obesity Atlas w 2023 roku, prognozy dotyczące otyłości są niepokojące – do 2035 roku jedna na cztery osoby może zmagać się z tym problemem, a 50% populacji może cierpieć na nadwagę. Co gorsza, szacuje się, że do 2030 roku zostanie zdiagnozowanych prawie 500 milionów nowych przypadków chorób przewlekłych spowodowanych brakiem ruchu, w szczególności nadciśnienia i depresji.

Kluby fitness, hotele, uniwersytety, firmy prywatne i wszystkie ośrodki promujące aktywność fizyczną mogą mieć swój wkład w budowanie świadomości społecznej. Zarejestruj swoją placówkę w wyzwaniu „Let’s Move for a Better World”, zbieraj punkty MOVES, a następnie przekaż je na rzecz wybranej instytucji w swojej okolicy.

Czym są punkty MOVES?

To jednostka miary, która obiektywnie ocenia aktywność fizyczną, niezależnie od wieku, płci czy poziomu sprawności. Każdy ruch ma znaczenie, a każda aktywność przekłada się na punkty MOVES. Przykładowo, pokonanie pięciu kondygnacji schodów to 50 punktów, półgodzinny energiczny spacer to 200 punktów, a jeśli zamiast spaceru wybierzesz bieg, możesz zdobyć aż 400 punktów!

Kto i jak może zbierać MOVES?

Każdy! Bez względu na wiek czy preferencje treningowe, każdy może przyczynić się do poprawy swojego zdrowia i zdobywać punkty MOVES. Treningi, aktywności na świeżym powietrzu, zajęcia grupowe czy korzystanie ze sprzętu Technogym – wszystko to przekłada się na punkty MOVES.

Maksymalna dzienna liczba punktów na każdego zapisanego do wyzwania użytkownika wynosi 2000 MOVES. Jak je zbierać?

Trening na urządzeniach Technogym

Przed rozpoczęciem treningu zaloguj do wybranego urządzenia siłowego lub cardio. Możesz to uczynić poprzez zeskanowanie kodu QR, technologii NFC lub ręcznie na ekranie dotykowym. Teraz wystarczy, że rozpoczniesz trening, a punkty naliczą się automatycznie.

W drodze do pracy czy na trening

Uruchom w aplikacji Technogym App funkcje outdoors i zliczaj kroki w drodze do pracy, sklepu, na trening czy spotkanie ze znajomymi. Nawet najmniejszy ruch w ciągu dnia ma znaczenie!

Trening w domu

Lubisz ćwiczyć w domu lub na macie z wolnym ciężarem? Uruchom aplikację Technogym App lub wykorzystaj Technogym Visio, podłącz urządzenie mierzące tętno i rozpocznij trening. Dzięki monitorowaniu tętna w trakcie ćwiczeń punkty MOVES zliczą się automatycznie na Twoim koncie.

Treningi grupowe

Dołącz do zajęć grupowych Technogym: SkillX, Group Cycle, Biocircle, Skillrow Class, Skillrun Class i inne. Ćwicz ze znajomymi i wspólnie zadbajcie o własne zdrowie i innych.

To takie proste…

Chcesz włączyć się do akcji i aktywnie promować swój klub wśród lokalnej społeczności? Wypełnij formularz na stronie www.technogym.com i dołącz do wyzwania „Let’s Move for a Better World”. Zgłoszenia są przyjmowane do 29 lutego 2024 r. Wspieraj wybraną organizację non-profit, szkołę lub placówkę sportową, której Technogym przekaże nagrody rzeczowe (akcesoria sportowe) w przypadku osiągnięcia przez klub wymaganego progu MOVES.

Let’s Move!

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -