Rusza budowa Centrum Sportu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Już od 2024 roku studenci będą mogli korzystać z nowoczesnego Centrum Sportu UMG. Wykonawcą inwestycji będzie firma Budimex S.A. W skład centrum wchodzić będą m.in. hala sportowa, ścianka wspinaczkowa, strefa fitness i siłownia.

– Wybudowanie Centrum Sportu dla studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest niezwykle ważnym i priorytetowym zadaniem dla Uczelni odpowiedzialnej za kształcenie kadry morskiej

– podkreśla JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit.

– Budowa, która rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu jest inwestycją konieczną, na którą społeczność Uniwersytetu oczekuje od kilku lat. Jednocześnie podniesie atrakcyjność Uczelni. W naszym centrum sportu pierwszeństwo będą mieli studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu, ale jestem przekonany, że ten obiekt będzie służył też mieszkańcom Gdyni i funkcjonował przez siedem dni w tygodniu, od rana do wieczora – dodaje Rektor Uniwersytetu Morskiego.

Rusza budowa Centrum Sportu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

– Kontrakt realizujemy w formule „buduj”. Przekazanie budynku Inwestorowi z pozwoleniem na użytkowanie, planujemy w ciągu 22 miesięcy od daty podpisania umowy, tj. do czerwca 2024 roku – mówi Jakub Nagraba, Dyrektor Dywizji Budownictwa Ogólnego Budimex.

– Cały obiekt zaprojektowany jest tak, aby jak najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Przykładem niech będzie przestrzeń w hali sportowej, którą będzie można w miarę potrzeb, dostosować do różnych zajęć sportowych czy rekreacyjnych. Można ją będzie np. szybko podzielić na trzy niezależne boiska do siatkówki, z których każde spełnia wymogi FIVB. Jeśli dodamy do tego ściankę wspinaczkową, strefę fitness, saunę, to widać, że dzięki temu obiektowi będziemy mogli znacznie poszerzyć i uatrakcyjnić ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych dla naszych studentów i pracowników – podkreśla dr Andrzej Lachowicz, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji UMG.

W skład Centrum Sportu wchodzić będą m.in.:

– pełnowymiarowa hala sportowa,
– ścianka wspinaczkowa,
– szatnie z pełnym zapleczem sanitarnym,
– szatnia dla sędziów i pracowników z zapleczem sanitarnym,
– widownia dla 130 osób,
– zaplecze sanitarne dla widzów,
– strefa fitness i siłownia,
– przestrzenie biurowe, sala konferencyjna, przestrzeń techniczna,
– parking podziemny.

Projekt architektoniczny opracowała firma ART Projekt K&M Sp. z o.o.
Inwestycja zrealizowana zostanie na terenie kampusu UMG przy ulicy Morskiej, w miejscu wyburzonej w 2020 roku poprzedniej hali sportowej. Z uwagi na zły stan techniczny i wysokie koszty utrzymania obiektu modernizacja hali okazała się zbyt kosztowna i niecelowa – informuje komunikat UMG.

Strefa fitness, siłownia, sauny

Powierzchnia strefy fitness zaplanowanej na pierwszym piętrze 240 mkw. W części tej przestrzeni, na ok. 80 mkw., prowadzone będą zajęcia grupowe (aerobik, trening funkcjonalny, joga, pilates, sztuki walki). W strefie kardio z kolei znajdą się urządzenia do ćwiczeń aerobowych (ergometry wioślarskie, bieżnie, rowery treningowe, orbitreki, steppery). Przewidziana jest też strefa do treningu siłowego.

Na trzecim piętrze budynku znajdą się szatnie, sauny – fińska i parowa, brodziki oraz pomieszczenia do odpoczynku i relaksu.

Źródło: materiały prasowe Budimex SA i UMG.

 

- REKLAMA -