Medicover rozwija portfolio klubów

Tak jak pisaliśmy w poprzednim komunikacie, Medicover Polska inwestuje w sieć klubów Fitness World. Transakcja dotyczy 19 placówek m.in. we Wrocławiu, w Katowicach, Kaliszu, Częstochowie. Dotychczasowy właściciel Fitness World w listopadzie br. zawnioskował o upadłość spółki w związku z problemami finansowymi, które zostały wywołane przez ograniczenia dla branży fitness w świetle pandemii koronawirusa. Dziś oficjalne oświadczenie inwestora.

Realizacja strategii rozwoju oferty Medicover

Sieć klubów Fitness World w listopadzie br. postanowiła trwale zamknąć swoich 19 filii, motywując tę decyzję brakiem płynności finansowej. Medicover Polska, właściciel OK System postanowił w oparciu o strategię rozwoju oferty obiektowej, zainwestować w sieć Fitness World. W efekcie tej transakcji nowy właściciel wznowi działalność dotychczas funkcjonujących filii. Oprócz uzasadnienia biznesowego, firma podkreśla ścisły związek między decyzją o inwestycji w sieć klubów fitness, a wyznawaną filozofią.

Medicover rozwija portfolio klubów

Holistyczne pojmowanie pakietów pracowniczych

Już inwestycja w OK System ukazywała nasze holistyczne pojmowanie pakietów pracowniczych. Naturalnym rozwinięciem pakietu medycznego idącego w parze z szerokim dostępem do oferty placówek sportowych, jest własna sieć takich placówek. Wspólnym mianownikiem pozostaje dbałość o zdrowy tryb życia, ponieważ jest to priorytetem dla wielu świadomych Polaków. Jest także kluczowym elementem work-life-balance dla talentów w wielu organizacjach. Dla nas zaś – elementem bezsprzecznie leżącym u podstawy wszelkiej działalności – komentuje Artur Białkowski, Dyrektor Zarządzający ds. Usług Biznesowych w Medicover Polska.

O Fitness World

Sieć Fitness World jest obecna na rynku polskim od 2015 r. Obecnie posiada 19 placówek, w których do czasu pandemii koronawirusa prowadziła innowacyjne formy zajęć grupowych i indywidualnych. Wyróżnikiem firmy mającej swe korzenie w Danii był od zawsze nacisk na ideę zdrowia dla wszystkich i duńską filozofię szczęścia „hygge”. W 2019 r. uzyskała nagrodę Najlepszy Klub Fitness w Polsce wg raportu OC&C Fundex.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -