Just GYM z większościowym właścicielem

Medicover konsekwentnie kontynuuje rozwój biznesu w obszarze sportu i rekreacji.  We wrześniu sportowe portfolio Medicover powiększyło się o kluby sieci Just GYM. Dotychczasowy portfel klubów Medicover to ponad 30 klubów fitness działających pod markami Holmes Place, Well Fitness i Calypso Fitness Club.

Z Medicoverem im po drodze

Z początkiem września 2021 roku Medicover stał się większościowym udziałowcem ogólnopolskiej sieci klubów fitness – Just GYM. Sieć obejmuje 24 placówki (w tym dwa kluby będące w budowie), zlokalizowane na terenie całego kraju, w tym m.in.: w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i we Wrocławiu. Just GYM oferuje przez 24 godziny na dobę możliwość przeprowadzenia treningu oraz uczestnictwo w zajęciach grupowych. Klubowicze uzyskują dostęp do nowoczesnego sprzętu w ramach m.in. stref cardio, treningu funkcjonalnego, wolnych ciężarów czy sportów walki.

Włączenie Just GYM do portfolio Medicover to kolejna inwestycja firmy w obszarze sportu i rekreacji od momentu przejęcia operatora pakietów sportowych OK System – dziś znanego pod marką Medicover Sport. W planach jest dalszy rozwój oferty sportowej.

Konsekwentnie zwiększamy swoje udziały w rynku nowoczesnych klubów sportowych w Polsce. Wiemy, że konsumenci czy pacjenci są coraz bardziej wymagający. Oczekują holistycznego podejścia do zdrowia. Dziś zdrowie to nie tylko leczenie chorób, lecz także skuteczna profilaktyka. Również na drodze aktywności fizycznej i dbałości o ogólny dobrostan

– mówi Artur Białkowski, Dyrektor Zarządzający, Pion Usług Biznesowych, Medicover sp. z o.o.

Inwestowanie w wiodące, świetnie wyposażone, skupiające duże społeczności kluby fitness to dla nas okazja do wymiany know-how i tworzenia nowej jakości na rynku. Tą jakością jest zintegrowana oferta z zakresu opieki zdrowotnej i wellbeingu. Aktywność sportową widzimy jako kluczowy element podejścia do zdrowia – dodaje.

Dla sieci klubów Just GYM to także szansa na dalszy rozwój i synergię ze znaną marką. Intencją działalności Just GYM było od zawsze dążenie do poprawy zdrowia i samopoczucia naszych klubowiczów. Teraz jesteśmy przekonani, że z biznesowym partnerem, takim jak Medicover, będziemy w stanie jeszcze lepiej zadbać o tych, dla których sport i aktywność fizyczna są nieodłączną częścią stylu życia. Widzimy też duży potencjał i dalszy rozwój naszej marki we współpracy z Medicover

– komentuje Paweł Ciszek, założyciel i prezes zarządu Just GYM sp. z o.o.

Medicover planuje dalszy rozwój własnej sieci klubów sportowych, jak i poszerzanie bazy obiektów, w których można realizować pakiety Medicover Sport.
Obecnie Medicover Sport pozwala na dostęp do ok. 4,5 tysiąca partnerskich obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj też Just GYM otworzył nowy klub

- REKLAMA -