McFIT i Gold’s Gym pod jednym dachem

13 lipca br. Grupa RSG, właściciel m.in. marki McFIT, wygrała przetarg i przejmuje tym samym jeden z najbardziej znanych fitness biznesów na świecie – Gold’s Gym. Dzięki temu Grupa RSG, która do tej pory działała głównie w Europie, stanie się wiodącą globalną firmą z w branży fitness z blisko 1000 lokalizacjami na wszystkich sześciu kontynentach.

Założony w 1965 r. w Kalifornii, USA, Gold’s Gym, bardzo ucierpiał z powodu lockdownu podczas pandemii. 4 maja 2020 r. Gold’s Gym złożył wniosek o ogłoszenie upadłości w ramach procedury umożliwiającej restrukturyzację finansową przedsiębiorstwa.

W połowie maja Gold’s Gym przedstawił wstępnie wynegocjowany plan od swojego większościowego akcjonariusza, TRT Holdings Inc. Po negocjacjach z TRT Holdings i jego wierzycielami, Gold’s Gym ogłosił pod koniec maja, że odbędzie się zatwierdzony przez sąd przetarg z udziałem trzech oferentów.

Gold’s Gym ogłosił wczoraj, że przetarg wygrała Grupa RSG. Wraz z tym przejęciem Grupa RSG  nabyła prawa i aktywa marki za wynegocjowaną cenę zakupu w wysokości 100 mln USD. Wraz z nabyciem Gold’s Gym, RSG Group zabezpiecza własność 61 posiadanych i ponad 600 prowadzonych na zasadzie franczyzy klubów oraz spłaca całość istniejącego zadłużenia.

-Dla mnie osobiście, Gold’s Gym jest marką, która odegrała jedną z głównych ról w rozwoju branży fitness. W 1997 roku Gold’s Gym był mnie źródłem inspiracji przy tworzeniu mojego pierwszego studia McFIT w Würzburgu – mówi Rainer Schaller (51), założyciel i CEO Grupy RSG. – Jestem niezwykle dumny z tego, że wraz z obecnym zespołem zarządzającym nie tylko pozwolimy marce Gold’s Gym nadal funkcjonować, ale też wspaniale się rozwijać w ramach Grupy RSG”.

Od czasu założenia pierwszej małej siłowni w Venice Beach w Kalifornii, USA, Gold’s Gym rozrósł się do globalnej marki z prawie 700 lokalizacjami, która w ciągu ostatnich 50 lat rozszerzyła swoją działalność się na sześć kontynentów z trzema milionami klubowiczów. Marka osiągnęła status kultowej w branży fitness – zna ją blisko 96% osób ćwiczących na świecie.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -