Maty do ćwiczeń – niezbędne w każdym klubie

Zajęcia z jogi czy pilatesu przebojem wkroczyły do ofert siłowni i klubów fitness w całej Polsce. Obok klasycznych treningów wydolnościowych, spotkania z nutą relaksacji, rozciągania i budowania gibkości, zyskują popularność pośród zabieganych, młodych ludzi. Jak zapewnić im jeszcze lepsze wrażenia i sprawić, by wrócili, zachęcając również znajomych? Zacznij od kadry i sprzętu. M.in. dobrej jakości maty do ćwiczeń powinny znaleźć się w centrum twojego zainteresowania.

Bez względu na to, jakie zajęcia wybierają twoi klienci: rozciąganie, pilates, gimnastykę czy jogę, zawsze przyda im się wygodny strój, pozytywne nastawienie i… mata do ćwiczeń. Wielu z nich zamiast przynosić swój własny sprzęt, woli wybrać wygodną opcję i skorzystać z tego, jaki dostępny jest na miejscu. Wybierając maty gimnastyczne, stawiaj więc na modele z wygodnym uchwytem, z którym ich magazynowanie nie sprawi ci żadnego problemu.

Jak wybrać maty do ćwiczeń? Doceń wielorakie zastosowanie

Wielu miłośników aktywnego trybu życia sięga po matę do ćwiczeń dla komfortowego treningu. Na nic najsilniejsza nawet motywacja, gdy w sesji rozciągania, pilatesu, aerobiku czy jogi przeszkadza twardy parkiet. Aby nie narażać silnej woli twoich klientów na uszczerbek, postaw na rozwiązanie, które ochroni ich przed otarciami, odizoluje od podłoża, a nawet zapobiegnie ślizganiu się i rysowaniu podłogi. Specjaliści z hurtowni Hurtel podpowiadają: mata do ćwiczeń jest więc udogodnieniem nie tylko dla klientów, ale również właścicieli klubu. Pośrednio jest to sposób na ograniczenie zużycia podłóg – szczególnie podczas sesji na stepperze czy rowerku stacjonarnym! Czy zdajesz sobie sprawę, że możesz wykorzystać matę do ćwiczeń również jako miły dla oka dodatek i kolorystyczny wyróżnik danego biznesu?

Dodajmy życiu nieco barw – mata sportowa jako element brandingu

Zapomnij o czasach, gdy sprzęt sportowy ograniczał się do szarej palety kolorów. Obecnie od akcesoriów tego typu wymaga się nie tylko funkcjonalności i jakości, ale również atrakcyjnego wyglądu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dostępna w twoim klubie mata do jogi stała się dopełnieniem identyfikacji wizualnej biznesu. Dynamiczny pomarańcz, kojący niebieski, kobiecy róż czy minimalistyczna czerń? Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie – dobrym pomysłem jest przede wszystkim sprawne dopasowane kolorystyki sprzętów do odcieni użytych w logotypie klubu. Tak podprogowo zbudowana świadomość istnienia danej marki na jeszcze dłużej utrwali się u twoich odbiorców.

Idealna mata gimnastyczna? Jest z czego wybierać

Wygodna mata gimnastyczna ma wymiary około 180 x 60 cm. W ten sposób „zmieści się” na niej zdecydowana większość miłośników sportu. Pytani o optymalną grubość materiału, specjaliści z hurtowni Hurtel, odpowiadają: nie więcej niż 1 cm. To w sam raz, by mata nie stała się zapadającym materacem, ale była wygodną podporą dla ćwiczącego. Wybierając akcesoria do profesjonalnej siłowni, pamiętaj również, że wiele zależy od wybranej dziedziny. Cieńsza mata np. sprawdzi się do ćwiczeń relaksacyjnych. Jednak miłośnik nieco bardziej intensywnego wysiłku powinien używać grubszej warstwy. To od niej przecież  zależy amortyzacja dla kręgosłupa. Liczy się również elastyczność. Twoją uwagę powinna zwrócić jedynie ta mata gimnastyczna, która łatwo się roluje i szybko wraca do płaskiego kształtu. Wybrane przez ciebie sprzęty będą wielokrotnie używane nawet podczas jednego dnia. Tylko wysokiej jakości maty do jogi przetrwają tak intensywną eksploatację, jednocześnie ciesząc oko i stanowiąc podporę dla użytkownika.

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -